Wyspy Galapagos Travel – szyte na miarę wakacje Wyspy Galapagos

Planujesz wybrać się na wycieczkę na Wyspy Galapagos? Lokalni eksperci wybrani przez Evaneos są do Państwa dyspozycji, aby stworzyć pobyt na miarę.

Archipelag 19 wysp wulkanicznych, zagubiony na środku Oceanu Spokojnego, nieco mniej niż 1000 km od wybrzeży Ekwadoru, Wyspy Galapagos są miejscem szczególnie pożądanym przez miłośników urokliwych krajobrazów. Przyjdź i poznaj wciąż aktywne wulkany, białe piaszczyste plaże i kolorową morską różnorodność biologiczną. Daleko od tego wszystkiego zapewnia wycieczka na wyspy Galapagos całkowita zmiana scenerii i całkowity odpoczynek w kontakcie z bujną egzotyczną florą i wyjątkową fauną.

Co zobaczyć, co robić na Wyspach Galapagos?

Ciekawe miejsca na Wyspach Galapagos

Oferta Wysp Galapagos idealne strony do oglądania dzikiej przyrody. Taka różnorodność gatunków jest wyjątkowa i nie występuje prawie nigdzie indziej. Ponadto łatwo można zbliżyć się do fok, gigantycznych żółwi morskich, płaszczek, rekinów, legwanów morskich i innych okazów. Jest tak szczególnie w przypadku Reserva El Chato co pozwala obserwować gigantyczne żółwie w ich naturalnym środowisku. Wakacje na Wyspach Galapagos nie mogą się zakończyć bez spacerów po jednej z wielu wysublimowanych plaż z białym piaskiem, zlokalizowanych prawie wszędzie na wyspach. Plaża Tortuga Bay został kilkakrotnie opisany jako jeden z najpiękniejszych na świecie. Skorzystaj również z okazji, aby kontemplować wspaniałe krajobrazy wulkaniczne podczas wędrówki z lokalnym przewodnikiem wulkan Sierra Negra obserwować różne rodzaje zjawisk wulkanicznych oraz zapierające dech w piersiach panoramy.

Do zrobienia na Wyspach Galapagos

Lokalny ekspert Evaneos zorganizuje spersonalizowaną wycieczkę na wyspy Galapagos, która spełni Twoje oczekiwania. Satysfakcja jest niezbędna, dlatego pobyt na miarę pozwoli ci nie przegapić tego, co niezbędne w tym wspaniałym miejscu. Podczas swojego rejsu po archipelagu będziesz mógł na przykład wziąć udział w spektakularnych wydarzeniach zachód słońca na wyspie San Cristobal : bezpłatna aktywność pełna cudów. Na plażach w Puerto Ayora, z panoramicznym widokiem na Ocean Spokojny, możesz obserwuj żółwie morskie raczej nieśmiałe i bardzo towarzyskie legwany morskie. Wreszcie, Los Tuneles na wyspie Isabela to idealne miejsce na odpoczynek obserwowanie zwierząt i pływanie z konikami morskimi, homary i lwy morskie! Jeśli masz na to ochotę, możesz także chodzić po wulkanicznych tunelach skalnych wychodzi z wody. Niezwykłe doświadczenie i oryginalny sposób na zbliżenie ciekawskich zwierząt morskich.

Kiedy jechać na wyspy Galapagos?

Wyspy Galapagos cieszą się wyjątkowym mikroklimatem, który obejmuje dwie pory roku. Pora sucha, zwana także porą garúa, trwa od końca maja do grudnia. W tym okresie średnie temperatury wahają się między 20 a 26 ° C, a temperatura wody wynosi około 20 ° C. O tej porze roku jest mało opadów, ale z drugiej strony będziesz mógł często obserwować obecność garúa, prawie stałej gęstej mgły pokrywającej szczyty wysp. Tymczasem gorący sezon trwa od listopada do maja. Spodziewane są częstsze deszcze, a także średnie temperatury między 22 a 30 ° C. Woda jest również cieplejsza niż w porze suchej, około 25 ° C, a zatem bardzo przyjemna do pływania. Niemniej jednak najlepszy czas, aby w pełni cieszyć się podróżą na wyspy Galapagos i odwiedzić archipelag, przypada na okres od stycznia do maja. Rzeczywiście, są to miesiące, kiedy długie słoneczne okresy są częstsze.

Informacje praktyczne

Oprócz uniwersalnych szczepionek (DTPP i wirusowego zapalenia wątroby typu B) zdecydowanie zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, jeśli wybierasz się na wakacje na Wyspy Galapagos. Szczepionki przeciwko żółtej febrze i durowi brzusznemu są również zalecane, jeśli czas pobytu przekracza 3 tygodnie. Należy również pamiętać, że walutą używaną na Wyspach Galapagos jest dolar amerykański i że niektóre działania mogą być dość drogie. Zaplanuj wystarczający budżet na loty, transport między wyspami i działania, które Cię interesują.