Wyspa Wielkanocna – niestandardowe wakacje na Wyspie Wielkanocnej

Zorganizuj swoją podróż na Wyspę Wielkanocną z Evaneos i wyrusz na odkrywanie tego miejsca pełnego tajemnic, które do dziś nie są zrozumiane!

Wyspa Wielkanocna jest wyspa w Chile i najbardziej odizolowane zamieszkane terytorium na świecie. Położona około 3500 kilometrów od chilijskiego wybrzeża, jest małą wyspą, na której ogromne i dziwne posągi, świadectwa starożytnej cywilizacji, stoją z powrotem do oceanu. Ta strona, bardzo pożądana przez archeologów i naukowców z całego świata, jest wymarzone miejsce dla poszukiwaczy przygód poszukujących tajemnic. Wybierz się na Wyspę Wielkanocną i odkryj piękne domy otoczone przez gigantyczny hibiskus, subtropikalną roślinność i tytaniczny krater wulkaniczny.

Co zobaczyć, co robić na Wyspie Wielkanocnej?

Ciekawe miejsca na Wyspie Wielkanocnej

W Evaneos lokalni eksperci planują podróż na Wyspę Wielkanocną, tworząc spersonalizowany obwód dostosowany do Twoich potrzeb. Więc nie umknie istotne punkty zainteresowania, takie jak wizyta moaïs na stronie Ahu Akivi tajemnicze i fascynujące kamienne posągi o wysokości niekiedy ponad 9 metrów oraz tradycyjne festiwale Rapa Nui: mieszkańcy Hanga Roa, jedyne miasto na wyspie. Wyspa Wielkanocna, którą można zwiedzać pieszo, jest pełna pięknych odkryć. Aby dowiedzieć się więcej o historii tego niesamowitego miejsca, nie wahaj się zatrzymać Muzeum antropologiczne ojca Sebastián-Englert.

Do zrobienia na Wyspie Wielkanocnej

Wycieczka na Wyspę Wielkanocną nie może być idealna bez spędzenia chwila relaksu na plaży Anakena. Idylliczna plaża z białym piaskiem, która rozciąga się w krystalicznie czyste turkusowe wody Oceanu Spokojnego. To właśnie na tej plaży przybyli pierwsi polinezyjscy osadnicy, a następnie zajęli to miejsce. Miłośnicy wody nie mogą zakończyć wakacji na Wyspie Wielkanocnej bez zwiedzania dna morskiego. Rzeczywiście tak jest idealne miejsce do nurkowania i nurkowania z rurką dzięki czystym wodom, wspaniałym koralowcom, podwodnym jaskiniom i zanurzonemu moai. Jeśli masz szczęście, możesz spot mureny, żółwie morskie, ośmiornice, a nawet ławice papug.

Kiedy jechać na Wyspę Wielkanocną?

Klimat Wyspy Wielkanocnej jest subtropikalny, raczej gorący w lecie i łagodny w zimie. Okres letni trwa od grudnia do marca i jest to okres preferowany dla miłośników pływania i turystyki pieszej., ponieważ temperatura wody jest przyjemna, a opadów mało. Pamiętaj, że styczeń i luty to miesiące, w których spodziewane są najgorętsze i najbardziej słoneczne dni. Przez pierwsze dwa tygodnie lutego nie przegap Tapati Rapa Nui, jeden z najważniejszych festiwali kulturalnych w Polinezji. Pamiętaj również, że od grudnia do marca wschód słońca w Ahu Tongariki jest spektakularny. Wznosi się za piętnaście moa, pozwalając swoim sylwetkom wyskoczyć na tle ekstrawaganckich kolorów. Wreszcie, poza sezonem, w kwietniu i maju, napływ turystów maleje. Rzeczywiście, ten nieco deszczowy okres, ale wciąż oferuje piękne dni odpowiednie do pływania.

Informacje praktyczne

Wakacje na Wyspie Wielkanocnej mogą być dość drogie, szczególnie jeśli planujesz je odwiedzić w sezonie, w lecie. W takim przypadku musisz wcześniej zaplanować podróż i zarezerwować kilka miesięcy wcześniej, ponieważ cena biletów lotniczych i zakwaterowania może wzrosnąć o 30% w porównaniu z cenami wyświetlanymi poza sezonem. Należy również pamiętać, że koszt jedzenia i picia na wyspie jest ogólnie wyższy niż w Chile!