Wycieczka do Boliwii – wakacje na miarę w Boliwii

Czy chcesz wspaniałych przestrzeni i wyjątkowych krajobrazów? Wybierz się na wycieczkę do Boliwii odkryj wysokie szczyty, pustynie i laguny z solą i piaskiem.

Na wysokościach od 90 m do 6542 m Boliwia oferuje ogromną różnorodność krajobrazów. Równiny tropikalne i las deszczowy Amazonii na wschodzie, góry Andów i Altiplano na zachodzie, umiarkowane doliny, największa słona pustynia na świecie, Uyuni i część najwyższego żeglownego jeziora, Titicaca, są to cuda, które czekają na Ciebie podczas podróży do Boliwii.

Co zobaczyć, co robić w Boliwii?

Ciekawe miejsca w Boliwii

Wakacje w Boliwii są zawsze aktywne. Trudno jest pozostać na miejscu, gdy czeka na Ciebie tyle bajecznych krajobrazów! Jeśli dojdziesz doLa Paz, stolica administracyjnie, zaplanuj kilka dni na odkrycie miasta i zaaklimatyzowanie się na wysokości, ponieważ będziesz miał 3600 m, a nawet 4150 m w górnej części: El Alto. Nie zabraknie kolejki linowej, która łączy dwie części miasta i pozwala podziwiać ją z góry. Miasta Boliwii mają swój szczególny urok : Sucre, stolica konstytucyjna i jej piękne białe budynki, Santa Cruz de la Sierra, komercyjne serce kraju, Potosi i kopalnie srebra … Jednak to właśnie krajobrazy pokochają Boliwię: wielkie pustynie piasku lub soli, laguny o nieprawdopodobnych kolorach, zamieszkane przez flamingi, Altiplano i wspaniałe szczyty wulkanów : Licancabur, Ollague, Sajama, żeby wymienić tylko najbardziej znane.

Do zrobienia w Boliwii

Aby odkryć wszystkie aspekty Boliwii, nie ma nic lepszego niż wędrówki piesze lub na rowerze. Wiele miejsc nadaje się do uprawiania turystyki pieszej w Boliwii, szczególnie polecamy region Salar de Uyuni i Sud Lipez. Podczas wycieczki 4×4 po pustyni solnej lub piaszczystej możesz odbyć krótkie piesze wędrówki trwające kilka godzin i będziesz mieć możliwość przejścia ścieżką prowadzącą na szczyt wyspy Incahuasi, w środku idealna biała sól morska i podziwiaj tysiącletnie kaktusy. Nieco dalej jest to na pustyni Siloli odkryjesz kamienne drzewa, kolorowe laguny i gejzery. Czy jesteś bardzo wysportowany i szukasz trekkingu? Jeśli masz niezbędną kondycję fizyczną, wybierz dwutygodniową przygodę w sercu Cordillera Real, podczas której to zrobisz wejście na szczyty ponad 6000 m, w tym słynny Huayna Potosi. W tym kraju czekają na Ciebie inne wędrówki, krótsze i mniej wymagające; nie wahaj się skonsultować z lokalnymi ekspertami Evaneos, aby pomóc Ci w dokonaniu wyboru.

Kiedy jechać do Boliwii?

Biorąc pod uwagę jego konfigurację geograficzną, Boliwia oferuje szeroki wybór klimatów. Najczęściej odwiedzane części są jednak dość wysokie, a temperatury niskie. Aby wybrać się na wycieczkę do Boliwii, lepiej unikać pory deszczowej, która ma miejsce w okresie letnim, od listopada do kwietnia. W regionach o niskich równinach ten sezon jest również okresem gorących upałów i lepiej będzie kierować się na sierpień, aby cieszyć się znośnymi temperaturami. Sierpień i suche zimowe miesiące są również idealne do przeprawy przez Salar de Uyni i Altiplano. Biorąc pod uwagę suchość powietrza, opady śniegu są rzadkie na wysokich szczytach, co może być również praktykowane w tym okresie.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy jechać do Boliwii.

Informacje praktyczne

Do podróży do Boliwii wystarczy ważny paszport. Niski koszt utrzymania, wakacje w Boliwii nie wymagają dużego budżetu. Walutą jest boliviano, którą możesz wymienić na swoje euro lub wypłacić z maszyny w większych miastach. Nie ma obowiązkowej szczepionki, ale zalecana jest szczepionka przeciw żółtej febrze. Zastanów się nad podjęciem leczenia antymalarycznego, jeśli wybierasz się do Amazonii i leczenia choroby wysokościowej w regionach andyjskich.