Podróż po Patagonii – wakacje na zamówienie w Patagonii

Ushuaia, Wyspa Wielkanocna, Cieśnina Magellana, Przylądek Horn: tak wiele miejsc, w których śnisz, przeglądając i odkrywając podczas podróży do Patagonii.

Wycieczka do Patagonii zabierze Cię wśród najpiękniejszych krajobrazów południowych regionów Ameryki Południowej. Patagonia, zwana także „Wielkim Południem”, obejmuje ponad półtora miliona km2 kontynentu południowoamerykańskiego. Położone między Chile i Argentyną płaskorzeźby Patagonii występują naprzemiennie pampy, góry, lodowce i lasy subpolne. Cicho, jak okiem sięgnąć, krajobrazy między pasmem górskim Andów a Ziemią Ognistą, ostatnie zamieszkane terytorium przed Antarktydą, sprawi, że wędrowcy będą drżeć. Będąc jednym z najmniej zaludnionych regionów na świecie, Patagonia jest kolebką regionu wyjątkowa różnorodność biologiczna.

Co zobaczyć, co robić w Patagonii?

Ciekawe miejsca w Patagonii

Pejzaże Patagonii czasem nabierają klimatu końca świata: co za dreszczyk emocji, gdy trzeba dotrzeć do latarni morskiej Eclaireurs w kanale Beagle naprzeciwko Ushuaia! Tutaj natura realizuje swoje kaprysy do woli. Rezultaty wspaniałych formacji geologicznych: w Puerto Tranquilo do prawdziwych „marmurowych katedr” można dotrzeć łodzią po intensywnie niebieskich wodach. Jeśli chodzi o legendarny Przylądek Horn, którego żeglarze bardzo się obawiają, na wysokości 425 metrów narzuca mu ocean. Odkryty w 1616 roku, znajduje się na ważnym szlaku żeglugowym między Pacyfikiem a Atlantykiem i nigdy nie przestaje pobudzać wyobraźni poszukiwaczy przygód. W Evaneos, ekspert planuje dla Ciebie indywidualny tor, który zabierze Cię do najważniejszych miejsc w regionie. Aby zapewnić sobie pewną organizację wakacji w Patagonii, wybierz indywidualnie dostosowany plan podróży: terytorium jest tak rozległe, że informacje poufne są niezbędne, aby dokonać właściwego wyboru!

Do zrobienia w Patagonii

Trekking w Patagoniijest oddanie się ulubionej działalności tego regionu ze spektakularnymi krajobrazami. Jako El Dorado dla miłośników dużych dziewiczych obszarów naturalnych, Park Narodowy Los Glaciares jest z tego powodu idealnym miejscem, podobnie jak lodowiec Perito Moreno. Wiele wycieczki piesze zabierze Cię również jak najbliżej Fitz Roy, imponującego masywu, po raz pierwszy wspartego w 1952 roku, oraz Cerro Torre, które wraz z Fitz Royem tworzy lodowisko. Twoja podróż do Patagonii będzie wyjątkową okazją na podróż do Ushuaia: na archipelagu Tierra del Fuego, to mityczne miasto rozpala wyobraźnię, symbolizując bramę do ogromu Antarktyda ! Muzeum Bout du Monde to trochę ciekawostka warta objazdu, podobnie jak pociąg parowy, który przejeżdża przez park narodowy: pierwotnie ta linia kolejowa transportowała towary, w tym drewno opałowe, do kolonii karnej. „Ushuaia.

Kiedy jechać do Patagonii?

Ogrom terytorium Patagonii idzie w parze z pewną różnorodnością meteorologiczną. Andy Cordillera dzielą terytorium na dwa typy klimatów, w zależności od tego, czy jeden jest po stronie chilijskiej, w zależności od wilgotności i chłodu strony spokojnej, czy po stronie argentyńskiej, gdzie wybrzeże Atlantyku określa sucha i wietrzna pogoda. Najlepszą porą na zwiedzanie okolicy jest prawdopodobniepołudniowe lato, od października do marca. Dni są wtedy długie, temperatury łagodne, co idealnie nadaje się na przykład do przemieszczania się na Kanale Beagle. Ale południe Argentyny to także świetny region do uprawiania sportów zimowych. Jeśli chcesz przekroczyć Cieśninę Magellana, odkryć lodowiec Perito Moreno lub po prostu przejść przez Park Narodowy Los Glaciares, lepiej zaplanować wakacje w Patagonii podczaspołudniowa zima, od czerwca do września.

Informacje praktyczne

Bramą na Twoje wakacje w Patagonii jest lotnisko El Calafate, łatwo dostępne dzięki lotowi krajowemu z Buenos Aires. Różnica czasu wynosi -4h zimą i -5h latem. Podróż do Patagonii nie wymaga wizy, ale upewnij się, że masz ważny paszport. Językiem urzędowym Argentyny jest hiszpański, a lokalną walutą jest peso argentyńskie. Żadna szczepionka nie jest obowiązkowa, jednak zdecydowanie zaleca się przeprowadzenie następujących szczepień: DT / polio, zapalenie wątroby typu A i B, żółta gorączka. Do tej pory przygoda wymaga minimum organizacji: wyprawa będzie piękniejsza!