Podróż na Reunion – indywidualnie dostosowane wakacje Reunion

Bogactwo informacji na temat Twojej następnej podróży na Reunion, w samym sercu Oceanu Indyjskiego. Przyjdź i dowiedz się, dlaczego to się nazywa intensywna wyspa !

Reunion jest trafnie nazwany. To skrzyżowanie wielu kultur z Indii, Madagaskaru, Afryki, a nawet Chin, obiecuje odwiedzającym wycieczka na Reunion, kolorowa i bogata w różnorodność. Wyspa jest pełna zajęć do zrobienia. Jego krajobrazy przekonają wszystkich podróżników: od pieszych wędrowców przez smakoszy po plażowiczów i miłośników bujnej przyrody. Wszystkie składniki są tam, aby zagwarantować niezwykłe wrażenia.

Co zobaczyć, co robić na Reunionie?

Ciekawe miejsca w Reunion

Wyłoniły się z oceanów ponad 3 miliony lat temu, Wyspa Reunion jest w swym sercu wulkaniczna i górzysta. Jego cechy geologiczne pozwalają podróżnym ćwiczyć szereg różnych działań. Piton des Neiges jest najwyższym szczytem, ​​który wznosi się na ponad 3000 metrów. Jeśli musiałeś wspiąć się tylko na jeden wulkan w swoim życiu, możesz wybrać Piton de la Fournaise. Jego księżycowe krajobrazy i stwardniała gleba z czarnej lawy sprawiają, że jest to spektakl innego świata. Na wakacje w Reunion, jak sobie wyobrażasz, kierunek rajskie plaże. Do Państwa dyspozycji jest prawie 30 km plaż i 22 km lagun. Biały piasek i krystalicznie czyste wody, trudno oprzeć się przyjemności leżenia bezczynności, cieszenia się wystrojem i chwilą obecną. W miastach Reunion nie można prześcignąć kultury. Czy wiesz, że cztery z nich, Saint-Denis na północy, Saint-Paul na zachodzie, a także Saint-Pierre i Saint-Louis na południu, otrzymały etykietę „miasto sztuki i historia ”. To wystarczy, aby zaspokoić swoją ciekawość!

Do zrobienia w Reunion

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wycieczkę grupową, czy na miesiąc miodowy, nie ma nic lepszego niż wybór wycieczka samochodowa, aby odkryć wyspę we wszystkich jego aspektach. Piesi będą mogli chodzić więcej niż 1000 km szlaków turystycznych, w górach lub na wybrzeżu. Istnieją przejścia dla każdego poziomu, od początkującego do najbardziej doświadczonego. Poza tym rajskie plaże, wyspa oferuje również piękne miejsca dla nurkowanie i nurkowanie z rurką. W rezerwacie przyrody morskiej żyje prawie 3500 różnych gatunków, które można obserwować, podążając szlakiem morskim Hermitage. Na morzu można podziwiać taniec humbaka między czerwcem a październikiem lub oddaj się łowieniu dużych ryb zgodnie ze swoimi aspiracjami. Jest tak wiele rzeczy do zrobienia, aby zaplanować podróż na Reunion, wzywając lokalnych ekspertów z Evaneos może być świetnym pomysłem. Pomogą ci w dokonaniu wyboru i poprowadzą cię do najlepszych miejsc do odkrycia zgodnie z twoimi aspiracjami.

Kiedy jechać na Reunion?

Możesz jechać na wakacje do Reunion przez cały rok. Wyspa korzysta z klimatu tropikalnego, który zapewnia jej bardzo przyjemne temperatury. Uważaj jednak, mogą cię zaskoczyć, jeśli zdecydujesz się odwiedzić wnętrze kraju, a przede wszystkim górzyste tereny. Istnieją dwa główne sezony: gorący i wilgotny sezon od listopada do kwietnia oraz pora sucha od maja do października. Najbardziej przyjemne miesiące to kwiecień-maj i wrzesień-październik. Temperatury nie są ani zbyt gorące, ani zbyt chłodne, a ponadto unika się napływu turystów w lipcu i sierpniu. Od grudnia do lutego to najgorętsze, ale także najbardziej mokre miesiące. Gwarantuje to obfitość tamarynd, mango, liczi i innych egzotycznych owoców na straganach.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się na Reunion.

Informacje praktyczne

Ważny paszport lub dowód osobisty wystarczy, aby postawić stopę w raju. Po stronie budżetu wszystko zależy od Twojego stylu! Większość twojego budżetu zostanie przeznaczona na przelot, samochód i zakwaterowanie. Aby ograniczyć to drugie, należy pamiętać, że małe lokalne restauracje są na ogół tańsze, bardziej autentyczne i wysokiej jakości.