Podróż na Mauritius – wakacje Mauritius szyte na miarę

Zafunduj sobie wycieczkę na Mauritius, wyspę, która wita cię przez cały rok rajskie plaże, wodne atrakcje i miejsca wulkaniczne !

Mauritius to słoneczna wyspa, na której można się spotkać życzliwość, egzotyka i wielokulturowość z jego historii. Położona na Oceanie Indyjskim, na wschód od Reunion, wyspa cztery razy mniejsza niż Korsyka to prawdziwy zakątek raju. Czyste i turkusowe morze otoczone drobnym piaskiem, prawie niezmienny klimat subtropikalny, ciepłe przyjęcie mieszkańców ze śpiewającym akcentem, a także pikantne smaki potraw twoje wakacje na Mauritiusie nieusuwalne wspomnienie.

Co zobaczyć, co robić na Mauritiusie?

Ciekawe miejsca na Mauritiusie

Jedną z głównych atrakcji Mauritiusa jest jego wymarzony klimat i klimat jego rajskie plaże, takie jak Flic-en-Flac na zachodzie, Le Morne na południowym zachodzie lub Blue Bay na południu. Zaskoczy Cię również tak zwana „La Cuvette”, 80-metrowa zatoczka w wiosce Grand-Baie, która stanowi wspaniałe miejsce na relaks. Nie przegap Ile aux Cerfs, obowiązkowa strona na Mauritiusie, na których możesz cieszyć się podczas podróży, rozległymi zielonymi krajobrazami nad morzem. Nie możesz opuścić wyspy bez odwiedzenia rezerwat przyrody Ferney Valley lub park narodowy Black River Gorges, wspaniałe ilustracje fauny i flory na Mauritiusie. Ponadto piękno wyspy znajduje odzwierciedlenie w dużych miastach, takich jak Curepipe lub Beau Bassin-Rose Hill, gdzie zakupy i relaks są niezbędne. Stolica Port-Louis jest domem dla dużego targu Caudan, gdzie można odkryć typowe modele łodzi i specjały kulinarne z Mauritiusa. Wreszcie, wycieczka na Mauritius musi obejmować wizyta wulkanicznych miejsc na wyspie i różnych jeziorach kraterowych, takie jak Trou-aux-Cerfs lub Mare aux Vacoas.

Do zrobienia na Mauritiusie

Na tej wyspie Oceanu Indyjskiego nie brakuje zajęć i każdy znajdzie coś dla siebie. Mauritius jest idealne miejsce na miesiąc miodowy : zachody słońca nad rajskimi plażami, magiczna przyroda i romantyczne wycieczki do perfekcji. Ale tak też jest uprzywilejowane miejsce docelowe dla wszystkichzajęcia wodne, którego nie można sprowadzić do pływania i leniuchowania. Entuzjaści surfingu i windsurfingu będą zachwyceni. Miejsca do nurkowania to legion i zachwycą miłośników nurkowania z rurką i wędkowania pod wodą. Ponadto wyspa oferuje duża liczba wycieczek pieszych i pieszych które pozwolą ci się poruszać. Nie zapominając o możliwości safari. Wycieczka na Mauritius doskonale nadaje się dla wszystkich rodzajów odwiedzających. Od podróży rodzinnych po podróże luksusowe – znajdziesz zakwaterowanie, które Ci odpowiada. Przywołanie lokalnych ekspertów Evaneos i ich wiedzy o kraju będzie przydatne w organizowaniu spersonalizowanych wakacji na Mauritiusie.

Kiedy jechać na Mauritius?

Mauritius ma klimat tropikalny z porami roku odwróconymi od półkuli północnej. Stosunkowo stabilny klimat umożliwia pozostanie tam przez cały rok. Jednak zima, od kwietnia do sierpnia, jest jednym z najkorzystniejszych okresów ponieważ temperatura i słońce są tam, nie robi się za gorąco. Dla miłośników jasnego słońca i wysokich temperatur wybierz lato, zwłaszcza od września do listopada. Od grudnia do marca są wyjątkowo deszczowe, ale idealnie nadają się do nurkowania i łowienia dużych zwierząt.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się na Mauritius.

Informacje praktyczne

Oprócz paszportu wjazd do kraju jako urlopowicz wymaga wizy, którą można uzyskać na lotnisku po przylocie. Tam możesz zmienić swoje euro na rupie maurytyjskie w banku lub kantorze. Jeśli chodzi o szczepionki, żadna nie jest szczególnie zalecana, po prostu sprawdź przed opuszczeniem aktualizacji uniwersalnych szczepień (wirusowe zapalenie wątroby typu B itp.).