Podróż na Madagaskar – Madagaskar na zamówienie

Wycieczka na Madagaskar, aby odkryć niezwykłe lasy tropikalne, wymarzone plaże, gatunki roślin i zwierząt unikalne na świecie.

Madagaskar, zwany także Czerwoną Wyspą, to kraj tak duży jak Francja, który odłączył się od Afryki i rozwinął swój własny ekosystem. Podróż na Madagaskar pozwoli ci odkryć wyjątkowa kultura i przyroda. Krajobrazy tropikalna dżungla i plaże są wysublimowane, z ponad 9000 odmian egzotycznych roślin. Zaskoczą Cię storczyki, paprocie fluorescencyjne, gigantyczne baobaby. Lemury, małe, jaskrawo kolorowe żaby, zebry i kameleony pantery to tylko niewielka próbka rzadkich zwierząt, które będzie można zobaczyć.

Co zobaczyć, co robić na Madagaskarze?

Ciekawe miejsca na Madagaskarze

Evaneos pomaga zaplanować podróż na Madagaskar i oferuje spersonalizowane wycieczki dzięki lokalnym ekspertom. Będziesz mógł maksymalnie wykorzystać wakacje na Madagaskarze i niczego nie przegapić. Zaplanuj wycieczkę do jednego z wielu parki narodowe z Madagaskaru, takiego jak park Andasibe-Mantadia lub góry Amber. Zatrzymaj się na małej wyspie Tsarabanjina i jej rajskiej plaży, aby cieszyć się krajobrazem podczas relaksu w tropikalnej bryzie. Wchodź po lokalnej historii i kulturze, wędrując ulicami Antananarywy, największego miasta i stolicy Madagaskaru. Znajdziesz tu ciekawe ciekawostki historyczne i architektoniczne do odwiedzenia w całym mieście.

Do zrobienia na Madagaskarze

Madagaskar to idealne miejsce na wypoczynek miesiąc miodowy a zobaczysz, że podczas wakacji na tej urokliwej wyspie jest wiele zajęć. Oprócz ciebie odpocznij na jednej z niebiańskich plażbędziesz w stanie wędrować lub wędrować przez dżunglę. Of safari z własnym napędem są również oferowane do obserwacji afrykańskiej przyrody w jej naturalnym środowisku, z unikalnymi zwierzętami, które można znaleźć tylko tutaj. Kochankowie nurkowanie lub snorkeling z przyjemnością zobaczy imponującą morską różnorodność biologiczną. Kolorowe rafy koralowe, wraki statków, humbaki i żółwie morskie są objęte programem podczas eksploracji dna morskiego na Madagaskarze. Planując pobyt z wyborem dań z karty, dodaj wycieczkę na pełne morze, aby ćwiczyć wielka gra wędkarska. Możesz być bardzo zaskoczony połowami, które można dokonać na wodach Madagaskaru!

Kiedy jechać na Madagaskar?

Na Madagaskarze panuje klimat tropikalny: zima jest zimna i sucha, a lato gorące i wilgotne. Wiedz, że można jechać na Madagaskar przez cały rok, ale najkorzystniejszym okresem na cieszenie się wspaniałym słonecznym klimatem pozostaje Sierpień, wrzesień, listopad i luty. Sierpień jest idealny do obserwacji humbaków. Ten okres zapewnia odpowiednie warunki klimatyczne, aby umożliwić im poród w pobliżu wyspy. Niesamowity spektakl!

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się na Madagaskar.

Informacje praktyczne

Przed wyjazdem na Madagaskar zaleca się przeprowadzenie uniwersalnych szczepionek (DTPP i wirusowego zapalenia wątroby typu B), a także szczepionek przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i durowi brzusznemu. Po przybyciu na lotnisko musisz mieć ważny paszport i wymagana jest wiza. Walutą Madagaskaru jest Ariary. Zaleca się wymianę waluty przed przyjazdem do kraju. Wyjazd na wakacje na Madagaskar może być realistyczny z małym lub średnim budżetem, ponieważ życie w tym pięknym, odizolowanym kraju jest nadal bardzo przystępne.