Podróż na Kubę – wakacje na Kubie szyte na miarę

Co zobaczyć, co robić na Kubie?

Co zobaczyć na Kubie?

A wycieczka na Kubę zwykle zaczyna się o godz Hawana. Czekają na euforię kubańskich uroczystości, degustacji rumu i cygar oraz kultowych starych samochodów przemierzających ulice na tle kolorowej architektury. Po twojej eskapadzie w stolicy twoje kroki bez wątpienia doprowadzą cię do Trynidad, uważane za najpiękniejsze miasto na wyspie. Poświęć trochę czasu na wędrówki, jego urok tkwi przede wszystkim w alejkach wyłożonych pięknymi historycznymi rezydencjami. Na południowym krańcu jest Santiago de Cuba w którym staniesz, kolebka kubańskiej rewolucji, ale także wspaniałe miasto kultury. Cayo Coco, Holguin, Vinales, niezbędne do odwiedzenia na Kubie jest wielu !

Co robić na Kubie?

Nurkowanie lub miesiąc miodowy, wycieczka kulturalna lub historyczna z rodziną lub przyjaciółmi, wycieczka na Kubę będzie pasować każdemu. Przyjdź i odkryj niezwykłe dno morskie podczas nurkowania najbardziej niezapomniany. Jeśli wolisz być nad wodą niż zanurzony, nie ma problemu! Kubańskie plaże i morze czekają na Ciebie. Kuba, pasjonująca się muzyką i tańcem latynoskim, jest niewątpliwie idealnym celem podróży. Wszędzie znajdziesz okazję do poruszania się w rytmach mambo i cha cha cha. Jeśli jesteś bardziej kulturą i historią, chodź śladami Che i odkryj bogate dziedzictwo kolonialne. Z rajskimi plażami z białym piaskiem, latynoską atmosferą i jej casas particulares uroku, a miesiąc miodowy na Kubie przekona najbardziej romantycznych. Wreszcie, dzięki licznym zajęciom i infrastrukturze odpowiedniej dla dzieci, możesz bez obaw wyjść z rodziną.

Aby poznać wszystkie interesujące miejsca na Kubie, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem „co zobaczyć na Kubie”.

Kiedy jechać na Kubę?

Aby w pełni wykorzystać swój podróżowaćlepiej zorganizuj to między listopadem a kwietniem. Zima jest tutaj idealny okres: możesz zrobić wszystko i zobaczyć wszystko w tym sezonie. Ale lepiej unikać świąt Bożego Narodzenia, wyspa jest zatłoczona. Zobacz nasz artykuł, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się na Kubę.

Informacje praktyczne

Jak pojechać na Kubę?

Of loty Paryż – Hawana odjeżdżają codziennie, na żywo lub z międzylądowaniami. Najniższe ceny wynoszą około 650 € (z międzylądowaniem) lub 850 € (lot bezpośredni), ale mogą szybko wzrosnąć, dochodząc do 1000 € lub więcej. Bezpośrednim lotem dotrzesz do Hawany w 9-10 godzin. W przeciwnym razie policz co najmniej 13 godzin, wszystko będzie zależeć od czasu postoju. Możliwe jest również dotarcie do Varadero, Santiago lub innych dużych kubańskich miast, ale nie ma bezpośrednich lotów na te usługi.

Aby wyjść spokojnie, zapoznaj się z naszym praktycznym artykułem informacyjnym, aby przygotować się do pobytu.

Więc mając na uwadze wszystkie te informacje, vamos na Kubie?