Podróż na Dominikanę – wakacje na miarę na Dominikanie

Znajdź wszystkie niezbędne informacje, aby zorganizować podróż na Dominikanę i polecieć na perłę Karaibów.

Dominikana jest jednym z flagowych miejsc na Karaibach, przed Kubą. Wyspa odkryta przez Krzysztofa Kolumba była jednym z pierwszych hiszpańskich podbojów, których dziedzictwo widoczne jest w architekturze stolicy. Jest idealne miejsce, jeśli szukasz rajskich plaż i ludzkiego ciepła. Ale aby Twoja podróż na Dominikanę była wyjątkowa, odważysz się wyruszyć w głąb lądu lub w małych wioskach rybackich z dala od ruchliwych plaż i poznać mieszkańców i ich kulturę.

Co zobaczyć, co robić na Dominikanie?

Ciekawe miejsca na Dominikanie

Na Dominikanie czeka na Ciebie nie mniej niż 1600 kilometrów linii brzegowej. Wyspa jest pełna rajskich plaż, otoczonych palmami kokosowymi. Słynna plaża Punta Cana na wschodzie i 48 km piaszczystych plaż to tylko część bogactwa wyspy. Jeśli zdecydujesz się wyruszyć w drogę, wiele innych równie wspaniałych miejsc jest gotowych cię powitać: plaże Samana, Playa Rincon lub Punta Rucia na północy, żeby wymienić tylko kilka. Niektóre takie jak Playa del Valle lub Playa Fronton są dostępne tylko łodzią i dlatego są mniej zatłoczone. Piękne małe wyspy obiecują również relaks i odprężenie: Catalina lub Saona na południu na przykład. Oprócz plaż niektóre miasta na Dominikanie są warte odwiedzenia, takie jak La Vega. Jeśli podróżujesz w lutym, będziesz miał okazję świętować karnawał z Dominikanami. Nie opuszczaj też wyspy bez zwiedzania historyczna dzielnica Santo Domingoktórego kolonialna architektura i przeplatające się zaułki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wreszcie w głębi lądu wędrowcy rozkoszują się spektaklem dziewiczej i bujnej przyrody. Najbardziej doświadczeni wyruszą na szczyt Karaibska atrakcja: Pico Duarte, na 3098 metrów nad poziomem morza.

Do zrobienia na Dominikanie

Idealne miejsce na miesiąc miodowy, wakacje można spędzić na Dominikanie pod adresem leniuchować na niebiańskich plażach popijając koktajl rumowy (oczywiście z umiarem). Ale jeśli chcesz działać, nie wahaj się zbadać jego dna morskiego, ćwicząc nurkowanie i nurkowanie z rurką. Miłośnicy sportów ekstremalnych i emocji będą rozpieszczani wyborem: surfing, kitesurfing, windsurfing, canyoning i zjazdy na linie są również w programie. Szybko zorientujesz się, że dominikanie oddychają radością życia i duchem świętowania. Muzyka i taniec są częścią codziennego życia, to idealna okazja ucz się merengue i bachata. W zorganizowaniu wycieczki do Republiki Dominikańskiej lokalni eksperci z Evaneos będą Ci bardzo pomocni. Dzięki znajomości wyspy będą w stanie doradzić Ci w spersonalizowanym programie zgodnym z Twoimi aspiracjami.

Kiedy jechać na Dominikanę?

Dominikana cieszy się klimatem tropikalnym i umiarkowanym, to znaczy słonecznym, gorącym i względnie wilgotnym przez cały rok i na całej wyspie, pomimo niewielkich zmian ze względu na jego położenie geograficzne. Od grudnia do kwietnia najbardziej zalecana jest pora sucha, jest to także okres, kiedy wyspa jest najczęściej odwiedzana. Rzeczywiście, miesiące grudzień, styczeń, luty, marzec i kwiecień odpowiadają również okresowi, w którym urlopowicze uciekają z europejskiego sezonu zimowego. Temperatury są tam niższe niż w maju do września, kiedy klimat jest gorący i wilgotny, ale idealny do nurkowania. Wreszcie, jeśli odłożysz wakacje na Dominikanie do października i listopada, unikniesz szczytów ruchu, ciesząc się względnie sprzyjającym klimatem.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się na Dominikanę.

Informacje praktyczne

Aby podróżować na Dominikanę, musisz mieć ważny paszport. Władze poprosą o kartę turystyczną, którą można uzyskać przy zakupie biletu lotniczego lub bezpośrednio na miejscu. Ta karta jest ważna przez 30 dni i może zostać przedłużona o dodatkowe 120 dni. Lokalną walutą jest peso dominikańskie, ale dolar amerykański można zaakceptować w niektórych wysoko postawionych zakładach.