Podróż do Tunezji – wakacje w Tunezji na zamówienie

Wybierz się na wycieczkę do Tunezji i daj się poprowadzić ten kraj z wystrojem, który jest jednocześnie pustynny, bujny i nowoczesny.

Tunezja to kraj położony w Afryce Północnej, graniczący z Algierią i graniczący z Morzem Śródziemnym. Między 10 000 a 6 000 pne Tunezja była kolebką kultury Capsian. Następnie przeszło pod panowanie wielu cywilizacji. Dzisiaj ta wielokulturowa mieszanka to sprawia kraj o bogatej historii i dużym dziedzictwie historycznym. Wyjazd do Tunezji to świetny pomysł, aby odkryć niezwykłe wiejskie krajobrazy i całkowicie egzotyczne wschodnie miasta.

Co zobaczyć, co robić w Tunezji?

Ciekawe miejsca w Tunezji

Podczas wakacji w Tunezji odkryjesz cudowne miejsca, zarówno nowoczesne, jak i przesiąknięte starożytnymi tradycjami. Oprócz wspaniałej linii brzegowej, z rajskie wyspy i plaże (Djerba, Hammamet), przeglądaj miejsca, których nie można przegapić, takie jak Chott El-Djéridna przykład. Ta słona równina zbierająca deszczówkę spoczywa na tle księżycowych krajobrazów, między bielą formacji solnych a różowymi odbiciami wód. O zachodzie słońca spektakl jest naprawdę wspaniały! Sto kilometrów od Tunisu warto wybrać się do stanowiska archeologicznego Dougga. Z resztkami o powierzchni 25 hektarów jest w wyjątkowym stanie ochrony. Na miejscu można również odkryć teatr, łaźnie termalne, świątynie, mauzoleum i stolicę. Pomiędzy miastami Douz i Tataouine zatrzymaj się oaza Ksar Ghilaneu bram Sahary. W basenach z przezroczystą wodą można obserwować różne zwierzęta, które zaspokajają pragnienie. Zarezerwuj z tej okazji noc biwaku w berberyjskim namiocie! Aby odkryć te strony w autentyczny sposób i jak najlepiej zorganizować podróż, zaleca się wynajęcie lokalnego przewodnika od Evaneos. Dostosowana do potrzeb organizacja, która bierze pod uwagę Twoje preferencje, zapewniając niezapomniane wspomnienia.

Do zrobienia w Tunezji

Podczas podróży do Tunezji będziesz mógł zrobić tysiące rzeczy! Na południu, na wyspie Dżerba, oprócz rajskie plaże, odkryj lagunę Smile Beach. Duży o powierzchni 32 km², jest płytki i cichy i mieści się w nim kitesurferzy początkujący. Możesz też zrobić wycieczka quadem lub koniem, aby dotrzeć do najbardziej odległych zakątków wyspy. Spotkaj się w 4×4 u bram Sahelu dla odwiedź rzymski amfiteatr El Jem. To koloseum jest największe w Afryce Północnej i pochodzi z 238 pne! Jeśli masz szczęście, możesz wziąć udział w programie muzycznym. Niedaleko Kartaginy – którą możesz odkryć, wypożyczając rower – wybierz wioskę Sidi Bou Saïd z biało-niebieskimi domami. W południe spróbuj gargulety, lokalnego kuskusu gotowanego w słoiku. Dla podróżników szukających silnych emocji skok ze spadochronem w Hammamet będzie punktem kulminacyjnym pobytu! Czy to nie tak naprawdę ci się podoba? Zdecyduj się na pół dnia talasoterapia.

Kiedy jechać do Tunezji?

Klimat w Tunezji jest śródziemnomorski na wybrzeżu i subtropikalny we wnętrzu kraju. Latem jest bardzo gorąco. Więc Kwiecień, październik, listopad i grudzień to doskonałe miesiące na zaplanowanie wakacji w Tunezji. Rzeczywiście, wiosną i jesienią (i do początku zimy) temperatury są przyjemne, a opadów jest niewiele. Można nawet pływać w październiku i listopadzie, ponieważ woda jest nadal ciepła. Należy unikać stycznia i lutego: tunezyjskie zimy są chłodne i wilgotne.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy jechać do Tunezji.

Informacje praktyczne

Aby udać się do Tunezji, możesz wziąć samolot i wylądować w miastach Tunis, Monastir lub Sfax lub popłynąć promem do portu w Tunisie. Jakie formalności należy dopełnić, aby wybrać się na wycieczkę do Tunezji? Jeśli jesteś obywatelem europejskim, wystarczy paszport, ponieważ wiza nie jest wymagana. Szczepionki są zalecane, ale nie obowiązkowe. Oficjalną walutą jest dinar tunezyjski. Życie codzienne jest znacznie tańsze niż w Europie i nie trzeba mieć dużego budżetu, aby spędzić udane wakacje w Tunezji.