Podróż do Tanzanii – wakacje szyte na miarę Tanzanii

Wyjazd do Tanzanii spotka kultura i niesamowite krajobrazyi dlaczego nie spróbować radości safari na sawannie !

Wakacje w Tanzanii rymują się z Serengeti, Kilimanjaro i Zanzibarem, tak wieloma nazwami, dzięki którym kraj jest sławny. Miejsce safari i najwyższy szczyt w Afryce. Tanzania obfituje w bujne krajobrazy i wyspy graniczne niebiańskimi plażami. Jeśli jednak te krajobrazy i odkrycie sawanny stanowią główną atrakcję tego miejsca docelowego, nie można pominąć starożytnego bogactwa kulturowego i historycznego kraju, którego ślady pozostają widoczne w miejscach Isimili lub Mtoni, oraz który wciąż żyje wśród plemion zamieszkujących kraj!

Co zobaczyć, co robić w Tanzanii?

Ciekawe miejsca w Tanzanii

Oto niektóre z klejnotów, które na ciebie czekają, a wśród nich przede wszystkim góra Kilimandżaro. To jest rzeczywiście najwyższy szczyt w Afryce, z którym każdego roku spotykają się setki turystów. Na szczycie będziesz mógł odkryć jego mityczne śniegi przed zejściem, podziwiając spektakularny zachód słońca z jednego z jego bujnych zboczy, z górą w tle! Jeśli pozostaniesz w głębi lądu, koniecznością jest Park Narodowy Serengeti, w którym podczas safari możesz odkryć zaskakująco różnorodną faunę. Wreszcie archipelag Zanzibaru nie uzurpuje sobie reputacji. Lądowanie na tych wyspach, przechodząc przez drzwi starego miasta Stone Town, ma zanurzyć się w świecie oddzielnym, zbudowanym ze straganów o zapachu goździków, rzeźbionymi drewnianymi drzwiami, w których mieszkają ludzie „Kanzu” biały. Tutaj znajdziesz niektóre z najpiękniejsze plaże na świecie !

Do zrobienia w Tanzanii

Dostępnych jest kilka opcji na wakacje w Tanzanii. Jeśli planujesz tam wejść miesiąc miodowy, z pewnością docenią Państwo różne rajskie plaże na południu lub na archipelagu Zanzibaru, gdzie relaks i nurkowanie są w menu. Ale jeśli wolisz wybrać się na przygodę w krainie Tanzanii, to oczywiście niezbędna będzie aktywność safari. Krajobrazy Serengeti, Manvara lub Tarangire stanowią idealne miejsce na udanie się do odkrycie sawanny. Spotkanie z plemionami Tanzanii jest także niezwykłym doświadczeniem: istnieje 120 różnych, w tym słynne pół-nomadyczne plemię Massai. Miłośnicy wyzwań sportowych będą mogli się podjąć wejście na Kilimandżaro, którego kulminacją jest 5895 metrów lub wulkan Ol Doinyo Lengai. Nie musisz być doświadczonym wspinaczem, aby odkryć te szczyty, a na ich stokach organizowanych jest wiele wycieczek! Wreszcie, nie opuszczaj kraju bez wizyty w Strony Isimila lub Mtoni, pozostałości tysiącletniej cywilizacji, dzięki której zanurzysz się w sercu historii kraju. W tym kontekście planowanie podróży z lokalnymi ekspertami Evaneos może być dobrym pomysłem. Dzięki znajomości terenu będą w stanie zorganizować unikalną trasę, która Ci odpowiada.

Kiedy jechać do Tanzanii

Klimat Tanzanii jest tropikalny i pomimo pewnych regionalnych różnic, tak jest gorąco i wilgotno przez cały rok. Kraj można odwiedzać o każdej porze roku. Należy jednak wyróżnić dwa: pora sucha od czerwca do października i pora deszczowa od grudnia do maja. W miesiącach Czerwiec, lipiec i sierpień, warunki są szczególnie korzystne, ponieważ słońce jest gwarantowane, a temperatury przyjemne: to najlepszy czas na podróż do Tanzanii. Ale jeśli wolisz uniknąć sezonu, wtedy okres od lutego do kwietnia będzie ci bardziej odpowiadał, pomimo ryzyka deszczu, a także skorzystasz z korzystnych stawek.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się do Tanzanii.

Informacje praktyczne

Na podróż do Tanzanii musisz mieć paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu na terytorium. Wiza jest również wymagana dla obywateli europejskich. Możesz go zdobyć po wjeździe do Tanzanii, ważny przez okres do trzech miesięcy. Wreszcie, w odniesieniu do szczepionek, oprócz uniwersalnych i rutynowych szczepień, zdecydowanie zaleca się szczepienie przeciwko żółtej febrze, a także leczenie przeciw malarii.