Podróż do Stanów Zjednoczonych – Indywidualne wakacje w Stanach Zjednoczonych

Co zobaczyć, co robić w Stanach Zjednoczonych?

Ciekawe miejsca w Stanach Zjednoczonych?

A podróż do USApierwszy odkrywa Nowy Jork, kulturalna stolica Wschodniego Wybrzeża, nieustannie tętniące życiem miasto. San Francisco, na zachodnim wybrzeżu, sport bardziej cool i bezpretensjonalny. Jeśli kochasz kino, Hollywood czeka na CiebieLos Angeles. Jest to okazja do odkrycia lokalizacji ulubionych seriali i filmów. Raczej plaża i Art Deco? Jedź na Florydę i Miami. Tymczasem Nowy Orlean to mały klejnot Luizjany. Musisz poświęcić trochę czasu, aby pochłonąć jego wyjątkową atmosferę: muzyka, parady Mardi Gras i jedzenie duszy. Niech toczą się dobre czasy, jak tam mówią! Ale Stany Zjednoczone to nie tylko duże miasta, ale przede wszystkim parki narodowe i cuda przyrody w rozmiarze XXL. Majestic Grand Canyon, Lush Everglades, Sunny Pacific Coast, Burning Death Valley, Impossible to Cite wszystko podstawowe miejsca Stanów Zjednoczonych.

Robić w Stanach Zjednoczonych?

Dla miesiąc miodowy, udaj się do Las Vegas i spróbuj szczęścia w wielu kasynach. Lub wybierz się na Hawaje, bardziej romantyczną wersję, z rajskimi plażami i wodospadami, wulkanami i uroczymi hotelami. Raczej amator lub potwierdzony turysta? Stany Zjednoczone to raj na wędrówkach : 59 parków przyrody, jezior i pasm górskich rozsianych po całym kraju. Surferom spodoba się fala Kalifornii lub Hawajów. I dlaczego nie wybrać się na wycieczka samochodowa na motocyklu lub w starej furgonetce ze wschodu na zachód wzdłuż legendarnej trasy 66? Jeśli planujesz iść z rodzinąkraj zdobędzie serca waszych dzieci. Między parkami rozrywki Orlando a sportami wodnymi, lodami i mnóstwem burgerów, niedźwiedzi i aligatorów, nie będą wiedzieli, gdzie się zwrócić. Przy tak wielu miejscach do odkrycia, Stany Zjednoczone mają zatem do zaoferowania szeroki zakres działań, czy wolisz wybrać się na przygodę, czy do muzeów.

Kiedy jechać do Stanów Zjednoczonych?

Thenajlepszy czas na jechać do Stanów Zjednoczonych zależy od regionu i tego, co chcesz tam zrobić. Latem wolimy Hawaje lub Góry Skaliste. Duże miasta, od Nowego Jorku po Chicago, od Bostonu po San Francisco, zwykle odbywają się wiosną lub jesienią, aby uniknąć tłumów, upałów i zimna. Co z zimą? Wyjeżdżamy na Florydę i korzystamy z plaż, aby opalać się i pływać w idealnych wodach. Zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, kiedy jechać do Stanów Zjednoczonych.

Informacje praktyczne

Jak się tam dostać?

Nic nie może być prostsze: wszystkie duże amerykańskie miasta są obsługiwane z Paryża, niektóre z międzylądowaniami. Promocje lotów są bardzo częste, loty z Paryża do Nowego Jorku, San Francisco lub Miami oferowane są w przedziale 500-600 €. Niektóre miejsca docelowe, takie jak Hawaje, będą kosztować więcej, 1000 € lub więcej. Ale przy odrobinie planowania i poza sezonem nadal można znaleźć niedrogi lot. Loty są dość długie, Stany Zjednoczone nie są tak naprawdę tuż obok! Aby dotrzeć do wschodniego wybrzeża, policz minimum 7-8 godzin; jeśli chodzi o Zachodnie Wybrzeże, to raczej 12-15 godzin. Hawaje zasługują na jeszcze więcej – lot trwa średnio 18-20 godzin.

Zachęcamy do zapoznania się z „praktycznymi informacjami” w naszym artykule, aby przygotować podróż w najlepszych warunkach

Chodźmy i udanej podróży!