Podróż do Republiki Południowej Afryki – wakacje na miarę w Południowej Afryce

Aby odkryć wspaniałą i dziką przyrodę, takie jest marzenie tych, którzy wybierają się na wycieczkę do Południowej Afryki. Aby zapewnić wyjątkowy pobyt, daj się poprowadzić lokalnym ekspertom Evaneos!

Republika Południowej Afryki to fascynujący kraj, położony na południowym krańcu Afryki. Pomiędzy nowoczesnością stolicy Pretorii, linią brzegową o długości 2 788 km, obszarami pustynnymi i sawanną Terytoria Południowej Afryki są piękne i różnorodne. Wyjazd do Południowej Afryki gwarantuje zupełnie inną scenerię w samym sercu unikalna kultura i tradycje, bardzo obecny we współczesnym życiu dzisiejszego społeczeństwa mieszanej rasy.

Co zobaczyć, co robić w Afryce Południowej?

Ciekawe miejsca w Afryce Południowej

Aby uzyskać udaną i autentyczną podróż do Afryki Południowej, zaleca się zatrudnienie usług lokalnego eksperta z Evaneos. Znając specyfikę lokalną i region, będzie mógł udzielić poufnych wskazówek dotyczących wyboru i organizacji trasy. Kraj jest pełen niespodzianek dla tych, którzy poświęcają czas na ich odkrycie. W Afryce Południowej pustynia Namaqualand jest ciekawostką natury: potrzeba tylko kilku rzadkich opadów wiosną lub jesienią, aby przekształcić suche krajobrazy w morze dzikich kwiatów. Zaplanuj również postój w niezbędnym mieście Kapsztad. Możesz odwiedzić Fort of Good Hope, najstarszą europejską konstrukcję w kraju. Następnie przejdź się po kolorowej dzielnicy Cap Malay, starej dzielnicy niewolników z Madagaskaru i Malezji. Innym fantastycznym miejscem do zobaczenia jest Przylądek Dobrej Nadziei. W tym dużym parku chronionym o powierzchni 8 000 hektarów znajduje się obszar pustynny i rajskie plaże. Natura jest tam w najczystszej postaci i nierzadko można spotkać dzikie zwierzęta, takie jak strusie. Góra Stołowa jest jednym z Nowych Siedmiu Cudów Natury. Dominuje w regionie na wysokości 1000 metrów, oferując podróżnikom niezwykłą panoramę Kapsztadu. Koniecznie sprawdź także Johannesburg. Dwie godziny jazdy samochodem Sun City to oaza sztucznego wypoczynku, odpowiednik Las Vegas.

Do zrobienia w Afryce Południowej

Twoje wakacje w Południowej Afryce będą doskonałą okazją do wzięcia udziału w safari fotograficzne w jednym z południowoafrykańskich parków zwierząt, takich jak na przykład Kruger Park. Można zrobić wycieczkę w formie Wycieczka 4×4. Ponieważ wybrzeże Afryki Południowej jest ogromne, wspaniałe i różnorodne, w Afryce Południowej znajdziesz ich tak wiele dzikie plaże to pasowało. Podróżując zachodnim wybrzeżem w kierunku Kapsztadu, od Oceanu Atlantyckiego po Ocean Indyjski, możesz poćwiczyć sport wodny i spotykaj pingwiny, a nie innych letnich gości. Na południowym i wschodnim wybrzeżu subtropikalny klimat przyjemnie rozgrzewa wody Oceanu Indyjskiego pływanie rodzinne przez cały rok. Możesz także latać Sun City w balonie na ogrzane powietrze odkryć wulkaniczne formacje kraju lub spróbować jedna z najpiękniejszych wycieczek na świecie, idąc do wąwozów Blyde River Canyon, w prowincji Mpumalanga.

Kiedy jechać do Afryki Południowej?

Pamiętaj, aby wybrać daty wakacji w Południowej Afryce, kraju będącym częścią półkuli południowej, pory roku są odwrócone. Jednak kolejnym czynnikiem jest twoje miejsce pobytu. Więc Wrzesień i październik są idealne do korzystania z plaż. W listopadzie Johannesburg może doświadczyć przelotnych opadów. Jednak miesiące Grudzień, styczeń i luty odpowiadają południowemu latu i letnie wakacje dla Południowej Afryki. Od maja do sierpnia w Południowej Afryce jest zima.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy jechać do Afryki Południowej.

Informacje praktyczne

Aby przyjechać do Republiki Południowej Afryki, musisz okazać paszport ważny 30 dni po odlocie, a także bilet na samolot powrotny. Po przyjeździe otrzymasz wizę turystyczną ważną przez trzy miesiące. Szczepionki nie są obowiązkowe, ale zdecydowanie zalecane, szczególnie przeciwko żółtej gorączce, a także w leczeniu przeciwmalarycznym. Jeśli chodzi o budżet, koszty życia lokalnego są znacznie niższe niż we Francji. Lokalną walutą jest Rand.