Podróż do Peru – wakacje na zamówienie Peru

Cywilizacja Inków i Macchu Picchu są punktem kulminacyjnym podróży do Peru: daj się oczarować mistyce tego kraju!

Wyjazd do Peru odkrywa sanktuaria kultury Inków, podejmuj wycieczki po Andach i zapuszczaj się do lasów deszczowych Amazonii. Ten południowoamerykański kraj jest jedną z kolebek cywilizacji przedkolumbijskiej: tutaj znajduje się najwięcej śladów! Jego różnorodność biologiczna i parki narodowe świadczą o równie fascynującym dziedzictwie przyrodniczym. Jeśli chodzi o Limę, stolicę położoną na skraju Oceanu Spokojnego, jest to eksplozja kolorów, z neokolonialnymi architekturami, które przecierają ramiona z dobrze utrzymaną nowoczesnością.

Co zobaczyć, co robić w Peru?

Ciekawe miejsca w Peru

Eksperci Evaneos dobrze znają sztandarowe zabytki tego kraju i zapierające dech w piersiach krajobrazy: zaufaj im w organizacji i planowaniu wakacji w Peru. Twoja wycieczka z pewnością zabierze Cię do obowiązkowych miejsc w kraju, położonych w górach, zaczynając od Świętej Doliny i majestatycznego Macchu Picchu. Położone na wysokościach środkowych Andów, to miasto Inków jest historycznym sanktuarium, ale także arcydziełem architektury prekolumbijskiej w Andach. Osłonięty zapierającą dech w piersiach przyrodą, musisz uzyskać przewodnik, aby uzyskać do niej dostęp, szczególnie jeśli podążasz tak zwaną ścieżką „Inków”. Warto również odkryć wiele innych miejsc, takich jak twierdza Ollantaytambo lub andyjski targ Pisac. Oczywiście w stolicy, Limie, znajduje się również wiele skarbów, takich jak muzeum Larco, znane z organizacji jednej z największych kolekcji sztuki prekolumbijskiej na świecie. Nie ufajcie pseudonimowi nadanemu stolicy Peru: „Gray Lima” ma modne i tętniące życiem dzielnice, takie jak Barranco i Miraflores z niekończącym się wybrzeżem i rajskimi plażami.

Do zrobienia w Peru

Wycieczka do Peru nie zawiedzie miłośnicy historii lub miłośnicy przyrody : wędrówki i wycieczki samochodowe są w programie obwodów Evaneos. Kanion Colca jest jednym z najgłębszych na świecie. Ten zawrotny wąwóz, który chroni groby Inków, ale także naturalne baseny, jest rajem dla miłośników wędrówek … Punkt widokowy Cruz del Condor to jedno z uprzywilejowanych miejsc w Peru, w którym można obserwować te majestatyczne drapieżne ptaki szybujące na niebie. Jezioro Titicaca jest jedną z innych wielkich atrakcji przyrodniczych w Peru: to jezioro, najwyższe na świecie, wyznacza granicę z Boliwią. Jego wyspy, podobnie jak Taquile, są zamieszkane, a ich tradycje zawarte w Światowym Dziedzictwie Ludzkości. Niektóre plaże są przystosowane do pływania, idealne miejsce na miesiąc miodowy! Tutaj mężczyźni robią na drutach, kobiety tkają. Nie opuszczaj tej wyspy bez kawałka materiału wyprodukowanego przez jej mieszkańców, wspaniałego wspomnienia z podróży do Peru.

Kiedy jechać do Peru?

Peru nie jest tak rozległe jak większość jego sąsiadów, ale mimo to klimat jest różny w różnych regionach. Ogólnie rzecz biorąc, w Peru istnieją dwie główne pory roku: pierwsza, od października do kwietnia, jest mokra, a druga, od maja do końca sierpnia, jest sucha. Oczywiście w regionach tropikalnych wilgotność jest bardziej widoczna, dlatego nie zaleca się planowania wakacji w Peru między styczniem a kwietniem. Chcesz zrobić wędrówka w Andach ? Jest zdecydowanie latem od maja do lipca, że dobrze byłoby odejść. Dla pozostaje na wybrzeżu, wolę miesiące od grudnia do marca. Wreszcie, jeśli planujesz odwiedzić Lasy amazońskie, raczej od kwietnia do listopada.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy jechać do Peru.

Informacje praktyczne

Jeśli wyjazd do Peru brzmi jak wielka przygoda, organizacja nie jest skomplikowana, a formalności wstępne są dość proste. Francuzi nie potrzebują wizy turystycznej, wystarczy prosty ważny paszport. Z drugiej strony podczas podróży do Ameryki Południowej zdecydowanie zaleca się szczepienie przeciwko żółtej febrze. Po stronie budżetu, koszty utrzymania są niższe niż we Francji, wszystko zależy od tego, jak poradzisz sobie z podróżą. Lokalną walutą jest Sol, nie zapomnij zmienić euro!