Podróż do Panamy – Panama wakacje szyte na miarę

Od zaskakujących spotkań w sercu lasu po eskapady pełne emocji na wybrzeżach, podróż do Panamy zapewnia niezwykłe wrażenia.

Wycieczka do Panamy spontanicznie wywołuje wycieczki wzdłuż słynnego kanału morskiego lub wizytę w stolicy. Poza stereotypami ten kraj Ameryki Środkowej ma wielkie niespodzianki wzdłuż wybrzeża, ale także w głębi lądu. Cechy zjednoczenia Atlantyku i Pacyfiku, jego kontrastujące krajobrazy zapowiadają dreszczyk emocji.

Co zobaczyć, co robić w Panamie?

Ciekawe miejsca w Panamie

Panama znajduje się na przesmyku łączącym obie Ameryki łańcuch prawie 1500 wysp i wysepek. Po stronie Morza Karaibskiego San Blas oferuje prawdziwą zmianę scenerii. Podczas wycieczki po archipelagu będziesz miał okazję spotkać Indian Kuna, jedno z rdzennych plemion panamskich. Kąpiel u południowego wybrzeża Wyspa Taboga, nazywana „Wyspą Kwiatów” ze względu na rozległe dziewicze obszary naturalne jest idealnym miejscem na relaks. Dla miłośników wspaniałej przyrody, wulkaniczne góry kraju kryją bujną przyrodę. Między tropikalną dżunglą a jeziorami krajobrazy zapierają dech w piersiach. Podczas spacerów nierzadko spotyka się wyjce małpy i quetzale, kolorowe ptaki z długimi piórami. Ale Panama to także kilka rajskich plaż, które przerywają 3000 km linii brzegowej. Białe lub złote piaszczyste plaże, krystalicznie czyste wody, rafa koralowa zamieszkana przez wiele gatunków ryb tropikalnych, będzie znakiem Twojej podróży do Panamy.

Do zrobienia w Panamie

Oprócz ich wyjątkowego położenia, rajskie plaże oferują wiele sportów wodnych, od pływania po surfing. Możesz leniuchować na leżaku lub spróbować swoich sił w sportach wodnych. Entuzjaści nurkowania mogą udać się na wyspę Coïba, aby podziwiać podwodną faunę lub nurkować, aby odkryć wraki leżące na dnie Kanału Panamskiego. U wybrzeża Panamskiego możesz sobie pozwolić wędkarstwo sportowe. Nie wahaj się zaplanować wycieczki z lokalnymi ekspertami Evaneos, aby poznać na przykład obecne na miejscu kluby wędkarskie i ryby, które można złowić, takie jak grouper, marlin i bursztyn.

Kiedy jechać do Panamy?

W Panamie jest gorąco przez cały rok. Temperatura wynosi około 25 do 30 ° C. Najlepiej zaplanuj wakacje w Panamie w porze suchej, od stycznia do kwietnia. Kraj korzysta wtedy z pięknego słońca. Luty to dobry miesiąc na żeglarskie przyjemności i nurkowanie. Pora deszczowa, która często trwa od maja do grudnia, daje szansę obserwowania wędrówki wielorybów. Deszcze zazwyczaj ustępują od połowy grudnia, idealny czas na piesze wędrówki w głębi lądu.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy jechać do Panamy.

Informacje praktyczne

W przypadku pobytu na kilka tygodni nie będziesz musiał ubiegać się o wizę. Ten dokument jest wymagany tylko w przypadku pobytów dłuższych niż 90 dni. Aby rozpocząć podróż, musisz okazać ważny paszport. Paszport musi być ważny przez kolejne 6 miesięcy po powrocie. Nie będąc obowiązkowym, zaleca się aktualizację szczepionek przed wyjazdem na wakacje do Panamy. Zaplanuj szczepienie DTP (błonica-tężec-poliomyelitis) i przeciwko durowi brzusznemu, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B.