Podróż do Namibii – wakacje na zamówienie Namibii

Wycieczka do Namibii jest zawsze niesamowita! Ten kraj symbolizuje całą Afrykę jego liczne krajobrazy i różnorodność ludów i kultur.

Oprócz Kenii, Południowej Afryki i Tanzanii, tradycyjnych terenów safari, w południowej Afryce znajduje się także sucha i stosunkowo nieznana kraina o powierzchni 825 418 km2, na której żyje więcej dzikich zwierząt niż mieszkańcy! Namibia, położona na południowym zachodzie kontynentu afrykańskiego, to dzika i majestatyczna kraina, która oferuje zwiedzającym całkowitą zmianę scenerii, wciąż rzadką. Jeśli wybrałeś to miejsce, spodziewaj się odkryć niesamowite krajobrazy i szereg działań, które sprawią, że ta podróż będzie niezapomnianym wspomnieniem.

Co zobaczyć, co robić w Namibii?

Ciekawe miejsca w Namibii

Między pustyniami zapierające dech w piersiach krajobrazy i rajskie plażeW Namibii nie brakuje atrakcji. Wśród niezbędnych elementów, które pozwolą Ci zintegrować się z podróżą, zauważmy na przykład stolicę, Windhoek, jej luterański kościół Christuskirche, jego muzeum państwowe, deptak Post Street, nie zapominając o nocnych klubach! Po oswojeniu stolicy nadejdzie czas na opuszczenie miasta kontynuuj swoją podróż w Namibii i dołącz do parków, gór i pustyń. Pustynia Kalahari w języku Tswana oznacza „wielkie pragnienie”. To rzeczywiście półpustynny region złożony głównie z czerwonawych wydm, których kolor zachwyci Cię o zachodzie słońca. Kaokoland zwany także „ziemią Himbas”, od nazwy swojego ludu – pół-nomadycznych pastorów – to terytorium położone w północno-zachodniej części Namibii. Jest na przykład pełen pięknych zielonych i dziewiczych krajobrazów Wodospady Epupa, położone na północ od Opuwo, na granicy z Angolą. Aby niczego nie umknąć, zadzwoń do Evaneos, który zorganizuje dla Ciebie indywidualną wycieczkę, w oparciu o lokalnych ekspertów.

Do zrobienia w Namibii

Podczas podróży do Namibii całkowicie zdezorientują Cię zachowane naturalne skarby, które oferuje ten kraj oraz różnorodne możliwości odkrywania ich: samodzielnie lub z przewodnikiem, a nawet, jeśli masz na to ochotę. mówi w powietrzu na pokładzie małego samolotu specjalnie poświęconego Twojemu safari. Podczas wycieczki grupowej lub indywidualnej, będziesz miał swobodę wyruszenia w przygodę według własnego uznania. Czy Cię pociąga spacery po rajskich plażach lub wędrówki po zielonych dolinach i suchych górach Waterberg Park, nigdy nie będziesz rozczarowany pięknem krajobrazów. Twoje wakacje w Namibii pozostawiają niezapomniane wrażenia i pozwolą ci przeżyć wyjątkowe przeżycia: spotkanie ze słoniami i kotami w Parku Narodowym Etosha lub w prywatnych rezerwach, praktyka surfowanie po piaszczystych wydmach, przelatuj nad tymi wydmami balonem i obserwacja fauny morskiej. Wycieczka do Namibii to idealna okazja na przeżycie prawdziwej przygody!

Kiedy jechać do Namibii?

Klimat w Namibii jest podzwrotnikowy, rok jest podzielony na trzy główne pory roku : między październikiem a grudniem odczujesz gorący i suchy okres, przerywany lekkimi deszczami. Od stycznia do kwietnia te burzowe deszcze stają się bardziej intensywne i częstsze. Wreszcie, między majem a wrześniem, Namibia wkracza w okres zimowy, a wtedy panuje mniej gorący i suchy klimat. Różnice temperatur są bardzo ważne: od 0 ° w nocy do ponad 40 ° w ciągu dnia! W każdym okresie powód podróży do tego kraju: obserwuj zwierzęta w porze suchej i obserwuj wielkie migracje w porze deszczowej. Świetnym rozwiązaniem może być także sierpniowa wycieczka do Namibii. Odkryjesz faunę w pogodne i upalne dni i przeżyjesz łagodne noce, jeszcze nie za zimno.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się do Namibii.

Informacje praktyczne

Obywatele Unii Europejskiej nie potrzebują wizy, aby podróżować do Namibii, wystarczy paszport. Środki ostrożności, które należy podjąć w odniesieniu do zdrowia, są mniej drastyczne niż w innych krajach afrykańskich dzięki bardzo suchemu klimatowi, z którego korzysta ten kraj: jedynym planowanym szczepieniem, oprócz szczepionek uniwersalnych, jest szczepionka przeciwko żółtej febrze. Nie zaniedbuj jednak podczas wakacji w Namibii: ochrony przed komarami i leczenia malarii.