Podróż do Mauretanii – wakacje na miarę w Mauretanii

Co zobaczyć, co robić w Mauretanii

Warto wybrać się na wycieczkę do samych krajobrazów Mauretanii: niekończące się przestrzenie, czerwone wydmy, piaszczyste ławice i błota, wioski na zboczach gór. Ale kraj jest również bogaty w wiele historycznych wiosek i miasteczek.

Rozpocznij swoją podróż z Nouakchott, stolicą kraju, w sercu pustyni, z typowymi rzemiosłami, licznymi meczetami, małym portem rybackim i ładnymi ogrodami targowymi.

Jedź dalej na pustynię Adrar, raj dla żądnych przygód wędrowców. Zatrzymaj się najpierw w Chinguetti, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Możesz szybko zrozumieć, dlaczego na widok tego starożytnego świętego miasta islamu o tak uroczej architekturze. Warto również zatrzymać się w oazach Terjit, Akjoujt, Atar, Ouadane, F'derik i wielu innych miejscach. Możesz dołączyć do nich podczas wędrówki przez hipnotyzujące księżycowe krajobrazy. Jeśli wahasz się między różnymi stronami, poproś o radę lokalnego przedstawiciela, który będzie w stanie Ci doradzić.

Nie przegap parku narodowego Banc d'Arguin, ulubionego miejsca migracji wielu brodzików gniazdujących na małych wysepkach z piasku. Wejdź na pokład łodzi i zbliż się jak najbliżej tych ptaków … Wreszcie, a wycieczka do Mauretanii byłby niczym bez soku bissap lub ceremonii parzenia herbaty miętowej, pysznego i słodkiego rytuału w całym kraju …

Kiedy jechać do Mauretanii?

Najlepszy czas na podróżowanie w Mauretanii rozciąga się od listopada do marca, w porze suchej. Słońce jest wszechobecne, a temperatury przyjemne. Oscylują między 20 a 30 ° C, nieco mniej wieczorem. Pora sucha jest zatem idealna do zwiedzania kraju bez cierpienia upału, który nawiedza Mauretanię w kwietniu.

Informacje praktyczne

Formalności

Będziesz potrzebował ważnego paszportu, karty szczepień (patrz poniżej) i wiza dla Mauretanii. Możesz go uzyskać w ambasadzie swojego kraju pochodzenia, pod warunkiem, że masz bilet powrotny. Zwykle wizę można uzyskać po przybyciu na lotnisko, ale zasady mogą się różnić: pamiętaj, aby odwiedzić stronę internetową Ambasada Mauretanii.

Szczepionki

Za wszystko wycieczka do Mauretanii, szczepionka przeciwko żółtej febrze jest obowiązkowa. Zdecydowanie zaleca się również przyjmowanie leku przeciwmalarycznego, podobnie jak innych szczepionek:

  • DTCP
  • Zapalenie wątroby typu B.
  • Zapalenie opon mózgowych
  • Dur brzuszny

Loty

Regularne bezpośrednie loty łączą Paryż z Nawakszutem w 5:20. Uważaj, nie ma ich każdego dnia. Policz około 525 € na podróż powrotną, mniej z międzylądowaniem. Ale nie zapomnij: sprawdź czas postoju, aby uniknąć rozczarowania. Możliwe jest również dotarcie na lotnisko Atar (z międzylądowaniem).

Lokalna waluta

W Mauretanii walutą jest ouguiya. Na koniec 2017 r. 1 EUR odpowiadało około 425 ouguiyas. Kursy walut mogą się szybko zmieniać, więc sprawdź przed wyjazdem.