Podróż do Maroka – wakacje na miarę w Maroku

Wybierz się na wycieczkę do Maroka, aby to odkryć kraina zbudowana z kontrastów kolorów, cywilizacji i kultur. Ciesz się wyjątkowym i niezapomnianym pobytem.

Maroko to kraj w Afryce Północnej graniczący z wybrzeżem Atlantyku. Często nazywany jest „krajem tysiąca kontrastów”. Maroko zawdzięcza tę nazwę pomarańczowym niuansom ziemi i intensywnej zieleni gajów palmowych. Kraj był zajęty bardzo wcześnie, odkąd znaleziono ślady hominidów z około 700 000 lat p.n.e. Wiele cywilizacji podążyło jedna za drugą. Dziś ten kraj oferuje odwiedzającym okazałe obszary pustynne, ale także bujne oazy, góry pokryte lasami cedrowymi typowymi dla Atlasu i wybrzeże obmywane przez fale Atlantyku.

Co zobaczyć, co robić w Maroku?

Ciekawe miejsca w Maroku

Wybierając się w podróż do Maroka, odkryj wspaniałe krajobrazy, wystawne królewskie miasta i rajskie plaże. Rozpocznij swoje odkrycie za pomocą królewskie miasta północy, Meknes i Fez. W Meknes odwiedź mauzoleum sułtana Moulay Ismaila i Medersa Bou Inania, aby odkryć wyjątkową architekturę tego miejsca. W Fezie eksploruj dzielnicę garbarską z wieloma kolorami. Wybierz się także na spacer po starej medynie, która składa się ze spektakularnych budynków z rzeźbionymi ścianami i wrażeniem koronki. Kontynuuj wakacje w Maroku, odwiedzając wydmy Merzouga. Te piękne pomarańczowe wydmy są najwyższe w kraju. Możesz zaplanować biwak pod namiotami berberyjskimi, pojechać 4×4 na pustyni lub pojechać tam quadem. Można również wyruszyć na grzbiet dromadera i wspiąć się na szczyt, aby zobaczyć wyjątkowy zachód słońca. Nie można wybrać się na wycieczkę do Maroka bez przejazdu przez Marrakesz. Na tę okazję i aby myśleć nieszablonowo, warto zadzwonić do lokalnego eksperta Evaneos, aby zaplanował podróż. Marrakesz ze słynnym placem Dżemaa el-Fna to tętniące życiem miasto o zróżnicowanej populacji. Na tym placu z XI wieku zobaczysz zaklinaczy węży, którzy ocierają się o sprzedawców różnych pamiątek. Zatrać się w suku, aby rozkoszować się wyjątkową atmosferą tego miasta i odwiedzić jego cudowne ogrody, z których niektóre pochodzą z XII wieku, takie jak Ménara lub Agdal.

Do zrobienia w Maroku

W kierunku Agadiru i Essaouiry na południu kraju możesz odkryć rajskie plaże. W niektórych miejscach możesz nawet zatrzymać się przy kamperu, jeśli zdecydujesz się podróżować tym środkiem transportu. Na pustyni, w kierunku Mahmida, wypożyczyć 4×4 i spędzić wakacje w Maroku, podróżując. Miejsce docelowe jest odpowiednie na wyjazd rodzinny i wyjazd grupowy. Twoje dzieci będą mogły trekking na wielbłądach na przykład lub łowić ryby nad oceanem. Ci, którzy szukają większego komfortu, wolą zostań w marokańskim riadu lub w jednym z pałaców Marrakeszu.

Kiedy jechać do Maroka?

Klimat w Maroku jest śródziemnomorski na równinach, gdzie latem może być bardzo gorąco. Obecność oceanu nieco łagodzi duże różnice temperatur. W pobliżu Sahary klimat jest bardzo suchy i gorący. W górach temperatura spada poniżej zera po stronie Rif lub Atlas. Styczeń, luty, marzec i kwiecień to miesiące, w których możesz udać się do Maroka, aby odwiedzić miasta i obszary pustynne. Temperatury dni są łagodne lub nawet gorące. Noce są jednak bardzo fajne. Październik, listopad i grudzień to również bardzo przyjemne miesiące na wyjazd do Maroka, szczególnie jeśli odwiedzasz południe.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się do Maroka.

Informacje praktyczne

Aby pojechać do Maroka, szczepionki są zalecane, ale nie obowiązkowe. Do wjazdu i przemieszczania się po kraju potrzebny jest ważny paszport, ale bez wizy. Aby się tam dostać, możesz zacumować w Tangerze, jeśli popłynąłeś promem z Hiszpanii. Istnieje również wiele lotów z Francji do większych miast w kraju. Walutą jest marokański dirham, a życie jest na ogół tańsze niż w Europie.