Podróż do Kanady – niestandardowe kanadyjskie wakacje

Miłośnicy przyrody i autentycznych podróży, przyjedź i stwórz swoją wycieczkę do Kanady: skrojoną na miarę, by pozostać na uboczu!

Dzika i dziewicza przyroda, która zmienia się wraz z porami roku, jodłowymi lasami i jeziorami, jak okiem sięgnąć, legendarne góry i rzeki … tak wiele zasobów, które sprawiają, że podróż do Kanady jest powiewem świeżego powietrza czysty! Kanada jest miejscem dla miłośników przyrody, ale także dla osób poszukujących prawdziwych spotkań kulturalnych. Kultura kanadyjska jest wynikiem wielu wpływów: rdzennych Amerykanów, Francuzów i Amerykanów. Jednak Kanadyjczycy mają jedną wspólną cechę: ich przyjazną i ciepłą naturę!

Co zobaczyć, co robić w Kanadzie?

Ciekawe miejsca w Kanadzie

Różnorodność kanadyjskich krajobrazów jest główną cechą regionu, który jest 18 razy większy niż Francja. Ta ogromność prowadzi do niskiej gęstości zaludnienia, dzięki czemu możesz jechać przez kilka godzin bez przejeżdżania jednego samochodu. Natura jest tutaj w swoim królestwie. W parku przyrody Banff poczujesz to poczucie wolności szeroko otwarte przestrzenie, między kanadyjskie góry parku i lodowcez jeziora Moraine. Aby podziwiać dziewiczą przyrodę Kanady, udaj się na zachodnie wybrzeże wyspy Vancouver na Long Beach, w samym sercu rezerwat przyrody nad brzegiem Pacyfiku. Przy odrobinie szczęścia poznasz orki. Odwiedzając inny kanadyjskie miasta, będziesz obserwować różnorodność i bogactwo kulturowe kraju. Jeśli wolisz podróżować poza obiegiem turystycznym, nadal zadzwoń do lokalnych ekspertów. Ich porady będą ważnym atutem podczas podróży, szczególnie jeśli Ty udaj się na daleką północ, szczególnie aby podziwiać bajeczny spektakl zorzy polarnej !

Do zrobienia w Kanadzie

Krajobrazy w Kanadzie różnią się i zmieniają kolory w zależności od pory roku. Zimą piękno gór ośnieżonych sprawi, że zapomnisz o temperaturach. Odkryj lokalne tradycje, na przykład wędkarstwo podlodowe. Ta działalność wędkarstwo podlodowe pozwoli ci poznać miejscowych, którzy opowiedzą o swoich tradycjach i zwyczajach. Wzbogacające odkrycie, szczególnie podczas rodzinnej podróży: dzieci na pewno będą zafascynowane. Docenią także jazda psim zaprzęgiem w sercu lasów: gwarantowane wrażenia! Jeśli chcesz poznać wiele kanadyjskich parków narodowych, wybierz wycieczka samochodowa. Park Narodowy Jasper, na przykład w sercu ośnieżonych szczytów kanadyjskich Gór Skalistych, jest doskonałym miejscem do odkrywania, gdzie można spotkać gorące źródła, wodospady i duże lodowce. Latem podróż do Kanady nieuchronnie zabierze Cię na plaże kraju, te długie połacie piasku różnią się od siebie. „Dune du Sud” to wspaniała plaża, całkowicie nietypowa z czerwonymi klifami i jaskiniami, które można eksplorować podczas odpływu.

Kiedy jechać do Kanady?

Klimat w Kanadzie jest wyjątkowy: tak naprawdę jest klimat kontynentalny ze znacznymi różnicami temperatur między latem a zimą. Dlatego łatwo jest wybrać okres w zależności od tego, czego podróżnik ma nadzieję doświadczyć i odkryć podczas swojego pobytu. Więc jeśli chcesz idź na północ, aby spotkać ośnieżone góry i słynne zorzę polarną, wybierz pobyt od października do stycznia. Z drugiej strony, jeśli przyciąga Cię sezon letni wybrać się na wędrówkę po lesie lub cieszyć się plażami, wolą miesiące sierpień i wrzesień. A jeśli nie możesz się zdecydować, jedno jest pewne: możesz podchodzić do lodowców przez cały rok!

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się do Kanady.

Informacje praktyczne

Visa

Aby udać się na wakacje do Kanady, musisz wypełnić kilka formalności. Przede wszystkim niezbędne jest uzyskanie elektronicznego zezwolenia na podróż (które kosztuje około 7 USD). Uważaj na fałszywe strony, ponieważ prośba jest wysyłana wyłącznie przez Internet. Zezwolenie to jest ważne dla urlopowiczów przez pięć lat, ale przed każdym wylotem sprawdź, czy nadal jest ono ważne, aby móc cieszyć się wakacjami w Kanadzie bez obaw. Podobnie, aby wjechać na terytorium Kanady, musisz mieć ważny paszport!