Podróż do Gwinei – Gwinea na zamówienie

Co zobaczyć i co robić w Gwinei?

Niedopuszczalne miejsca

Jeśli byłoby niemożliwe przytoczenie wszystkichmiejsca do odkrycia w Gwinei, oto trzy:

  • Konakry : stolica, aby odkryć duże miasto w Afryce Zachodniej i skorzystać z jego rozrywki w dzień iw nocy. Spaceruj alejkami Kaloum przy dźwiękach djembe, zanim skosztujesz codziennego życia w Gwinei na kolorowym targu Madina.
  • Thewyspy los : Dzika Tamara, autentyczna sala i imprezowa dziewczyna Kassa są tak piękne, jak urozmaicone białymi, piaszczystymi plażami otoczonymi palmami kokosowymi. Idealne miejsce do wypoczynku przez kilka dni.
  • Fouta-Djalon: ponad 80 000 km2 to pasmo górskie oferuje zapierające dech w piersiach krajobrazy. Odświeżające wodospady, masywne piaskowce lub skały krystaliczne, płaskowyże rolnicze, to miejsce docelowe wędrówki po Gwinei. Po drodze przejedziesz przez wioski Peul, gdzie będziesz mógł podzielić się pięknymi chwilami z miejscowymi i odkryć ich tradycje.

Robić absolutnie w Gwinei

Gwinea najpierw zaskakuje odwiedzających różnorodnością i pięknem krajobrazów. Najlepszym sposobem na ich odkrycie jest piesza wędrówka po Fouta-Djalon i jej zapierającej dech w piersiach naturze. Będziesz ewoluował od wioski Peul do wioski Soussou, od klifów Doucky po wodospady Kilissi, zgodnie z pastwiskami zamieszkałymi przez koczowniczych pasterzy.

Przygoda trwa w sawannie Parku Narodowego Niokolo Badiar na safari. Jak najbliżej zwierząt – małp, gazeli, hipopotamów… nie można nie czuć się uprzywilejowanym w obliczu tego cichego, dzikiego świata.

Aby oddać się bezczynności, skieruj się na wyspy Los Islands, niedaleko Conakry. Prawdziwie małe, dzikie raji ze wspaniałymi białymi piaszczystymi plażami. Rano budzą się, gdy wracają rybacy. Rozpocznij z nimi rozmowę, nie zdziwilibyśmy się, gdybyś został zaproszony!

Ponieważ a wycieczka do Gwinei byłoby niczym bez spotkania mieszkańców i kultury. Dołącz do nich w przejściach lokalnego targu lub na tarasie kawiarni Conakry, aby napić się soku i daj się uwieść słodyczy życia w Gwinei …

Kiedy jechać do Gwinei?

Jeśli temperatury są przyjemne przez cały rok, najlepszy okres przypada na okres od listopada do maja w porze suchej. Możesz także wyjechać między czerwcem a październikiem, w porze deszczowej, ale uważaj na wilgoć. Zobacz nasz artykuł, aby się dowiedzieć kiedy jechać do Gwinei i co na ciebie czeka zgodnie z wybranym okresem.

Informacje praktyczne

Formalności

Wymagany jest paszport ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza.

Thewiza dla gwinei można uzyskać przed wyjazdem z ambasady Gwinei we Francji. Formularz do wypełnienia oraz lista licznych dokumentów do udostępnienia są dostępne na stronie Strona internetowa ambasady. Policz 60 € i opóźnienie 48 godzin.

Zdrowie

Dla Gwinei wymagana jest tylko jedna szczepionka, żółta gorączka. Po przyjeździe do Conakry zostaniesz poproszony o wydanie zaświadczenia o szczepieniu.

Zalecane są inne szczepionki i leczenie (poproś lekarza o poradę):

  • Wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, dur brzuszny oraz, u małych dzieci, odra
  • Bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
  • Aktualizacja szczepień DTP
  • Leczenie malarii.

Aby rozpocząć przygotowywanie pobytu i odejść w spokoju, nie wahaj się zapoznać z praktycznymi informacjami w naszym artykule.