Podróż do Gwatemali – wakacje na miarę Gwatemali

Wybierz się na wycieczkę do Gwatemali i odkryj cywilizację Majów, pocztówki i aktywne wulkany!

Taki mały i taki niesamowity! Podróż do Gwatemali zabierze Cię do małego lądu między Pacyfikiem a Atlantykiem. Bujna dżungla zamieszkana przez wyjce małpy, aktywne wulkany i hipnotyzujące świątynie Majów tam na ciebie czekam. Zindywidualizowane wycieczki pozwolą ci podejść i zrozumieć najpiękniejsze miejsca w kraju, ale także kulturę Gwatemali: tradycje Majów są nadal bardzo żywe. Kraj jest bardzo mało zurbanizowany El Dorado dla turystów pieszych i entuzjastówarcheologia ale także dla miłośników niebiańskich plaż.

Co zobaczyć, co robić w Gwatemali?

Ciekawe miejsca w Gwatemali

Wakacje w Gwatemali oferowane przez Evaneos to tory zaprojektowane dla podróżnika, aby odkrył ten czarujący kraj w najlepszych warunkach. Francuskojęzyczny i lokalny przewodnik poinformuje Cię o kraju przez cały czas pobytu i pozwoli lepiej poznać lokalną populację. Gdziekolwiek jesteś w Gwatemali, krajobrazy zapierają dech w piersiach : Semuc Champey, wodospad i naturalny basen, jest jednym z cudów przyrody tego kraju. Ale… najbardziej spektakularnymi interesującymi miejscami są oczywiście wulkany. Ten w Pacaya znajduje się u bram Antigui i wznosi się na ponad 2000 metrów. Możesz mieć szansę zobaczyć fontanny lawy! Dla informacji to wulkany urodziły jezioro Atitlan, na którego skraju żyją rdzenne ludy w tradycyjnych strojach. Jeśli Gwatemala jest krajem natury i kultury, jest to również idealne miejsce na wakacje nad morzem. rajskie plaże oznaczają wybrzeże Karaibów i zachodnie wybrzeże !

Do zrobienia w Gwatemali

Plaża Monterrico jest dobrym przykładem wulkaniczne plaże kraju. Jeśli chodzi o wody plaż w Puerto Barrio, są one przez cały rok w temperaturze 25 ° C. Podczas wakacji w Gwatemali będziesz miał okazję podziwiać rajskie plaże, a następnie wyruszyć na flagowe atrakcje tego kraju. I jest ich wiele! Zanurz się w historii cywilizacji prekolumbijskich to zawsze niezapomniana przygoda! Tak więc świątynia Tikal świadczy o potędze królestwa Majów. Rzeczywiście, nie mniej niż 33 królom udało się sobie nawzajem na tej prestiżowej stronie. Do odkrycia w Iximche, stanowisku archeologicznym bardzo blisko jeziora Atitlan. Wiele innych miast i wsi jest równie interesujących, takich jak Flores lub Quetzaltenango, drugie co do wielkości miasto w kraju. W mieście Gwatemala muzeum Popol Vuh posiada również jedną z najważniejszych kolekcji przedmiotów Majów na świecie.

Kiedy jechać do Gwatemali?

Klimat jest tropikalny na wybrzeżach i umiarkowany w głębi kraju. Istnieją również dwie pory roku, pora sucha i pora deszczowa. Ta pora deszczowa trwa od maja do listopada i nie jest to najlepszy moment na wycieczkę do Gwatemali! Należy również pamiętać, że na wybrzeżu Karaibów deszcze są stosunkowo częste nawet w porze suchej, choć zazwyczaj trwają krótko. Jeśli chcesz cieszyć się prawdziwymi wakacjami na plaży, lepiej faworyzować wybrzeżet. Najlepszy czas na wakacje w Gwatemali to od grudnia do lutego, ponieważ są to najcieplejsze i najbardziej słoneczne miesiące, a opady występują rzadziej.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się do Gwatemali.

Informacje praktyczne

Na wyjazd do Gwatemali wystarczy paszport ważny co najmniej 6 miesięcy po dacie powrotu. Pamiętaj, że jeśli Twój lot kończy się w Stanach Zjednoczonych, potrzebujesz również autoryzacji ESTA. Lokalną walutą jest quetzal. Jeśli to możliwe, nie wahaj się podróżować za dolary amerykańskie, a nie euro: łatwiej je zmienić po bardziej atrakcyjnej cenie. Wreszcie, dla twojego zdrowia, nawet jeśli szczepionka nie jest wymagana, pamiętaj, że istnieją przypadki duru brzusznego i wirusowego zapalenia wątroby typu A.