Podróż do Etiopii – wakacje szyte na miarę w Etiopii

Podróż do Etiopii to przygoda, ponieważ jest ich niewiele. Odkryj ten wyjątkowy kraj śladami Lucy, najsłynniejszego Australopitekusa na świecie!

Etiopia, kolebka ludzkości, jest wieloaspektowym krajem, który przyniesie swój udział niespodziankom podróżnikom zdeterminowanym do podróżowania po swoich ziemiach. Twoja podróż do Etiopii pozwoli odkryć bogactwa tego wyjątkowego kraju zarówno pod względem historii, jak i krajobrazów. Daleko od klisz odkryjesz ślady architektury odziedziczone po długiej tradycji religijnej, zadziwiającej różnorodności biologicznej i krajobrazach różnorodności, której nie podejrzewa się. Jeśli dodasz do tego autentyczność jego ludu i jego poczucie powitania, powinieneś dosłownie poddać się jego urokom.

Co zobaczyć, co robić w Etiopii?

Ciekawe miejsca w Etiopii

The wysokie płaskowyże osiągające szczyt ponad 200 m npm, wulkany, jeziora i doliny są cuda do odkrycia podczas podróży do Etiopii. Miłośnicy przyrody i niezwykłych krajobrazów będą zachwyceni. Na przykład góry Simien, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, odkryją przed tobą zaskakujące formacje geologiczne. Szczęściarze mogą to zauważyć rzadkie i chronione zwierzęta takich jak pawian geladas lub koziorożec abisyński. Pod względem historycznym miasto Axoum na północy jest po prostu fascynujące. Zbudowany ponad 3000 lat temu, był pierwszą stolicą kraju, w którym zachowały się tysiącletnie ślady, takie jak pałac i basen królowej Saby, a także pierwszy kościół w Etiopii. Wulkan Dallol, położony na środku pustyni niedaleko granicy z Erytreą, jest miejscem trudnym do zdobycia, ale o nieporównywalnym pięknie. Jasne kolory formacji geologicznych, gejzerów, gorących źródeł, gór siarki i fumaroli tworzą krajobraz tak dziwny jak spektakularny.

Do zrobienia w Etiopii

Jednym z pierwszych powodów, dla których warto wybrać się na wycieczkę do Etiopii, są jej prawie nieograniczone możliwości wędrówki i wycieczki piesze, na rowerze lub na mule. Jezioro Tana, położone na wysokości 1800 m, daje dostęp do kilku małych wysp o bogatej historii i legendach. Stąd pochodzi Niebieski Nil. W odległości około trzydziestu kilometrów wycieczka pozwoli ci podziwiać wystawne Blue Nile Falls które rozciągają się na prawie 400 m. Spektakl, którego nie można przegapić! Ale wiele innych miejsc spełni Twoje oczekiwania: park przyrody Balé, dolina Great Rift lub park przyrody Awash to tylko kilka przykładów. Niezależnie od tego, czy wybierzesz się na wycieczkę grupową, czy samotną, skorzystanie z usług lokalnych ekspertów mówiących po francusku w Evaneos będzie bardzo przydatne. Ich wiedza na temat kraju i ich wiedza są do Twojej dyspozycji, aby doradzić i pomóc zaplanować podróż zgodnie z osobistymi aspiracjami.

Kiedy jechać do Etiopii?

Prawdopodobnie najbardziej przyjemnym czasem na zorganizowanie wakacji w Etiopii jestOd października do marca. Pozwoli to uniknąć pory deszczowej na północy i zachodu oraz fali upałów w regionie południowo-wschodnim, ponieważ klimat w Etiopii różni się w zależności od regionu. Na północy, na wyżynach iw stolicy jest umiarkowany. Temperatury wahają się od 20 ° w lipcu-sierpniu do 25 ° od marca do maja. Uważaj, temperatura spada wraz z wysokością i zapadnięciem zmroku. Na południowym zachodzie klimat jest znacznie cieplejszy i wilgotniejszy. Pora deszczowa odbywa się tam od marca do sierpnia. Pomiędzy majem a listopadem pustynne regiony południowo-wschodniego kraju cierpią z powodu upałów, których temperatura może wzrosnąć bardzo wysoko!

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy jechać do Etiopii.

Informacje praktyczne

Uzyskanie wizy jest wymagane do podróży do Etiopii. Wystarczy złożyć wniosek do ambasady Etiopii w Paryżu lub przez Internet, korzystając z procedury e-Visa. Proces jest prosty i skuteczny, nie trzeba dzwonić do agencji. Wizy można także uzyskać na stołecznym lotnisku Addis Abeba. Należy jednak pamiętać, że za wizę trzeba płacić wyłącznie gotówką, dolarami lub euro. Jest ważny przez 180 dni, ale twoje wakacje w Etiopii nie mogą przekraczać 30 dni, chyba że przedłużysz je przed upływem terminu, u lokalnych władz.