Podróż do Brazylii – Brazylia szyta na miarę

Jak przygotuj podróż do Brazylii ? Co robić raz i kiedy wyjść? Potrzebujesz wizy czy nie? Oto odpowiedzi.

Brazylia, oprócz tego, że jest największym krajem w Ameryce Południowej i piątym na świecie, sama w sobie jest wszechświatem, bogaty w unikalną kulturę i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Miasta, stare lub nowocześniejsze, nadają mu nieporównywalny urok i kształtują jego tożsamość kulturową. Niebiańskie plaże i amazońskie lasy deszczowe przyciągają wielu ciekawskich i miłośników przyrody, oferując im możliwość poznania lokalnych mieszkańców i podążania nowymi ścieżkami. Podróż do Brazylii obiecujewyjątkowe i niezapomniane przeżycie.

Co zobaczyć, co robić w Brazylii?

Ciekawe miejsca w Brazylii

Rio de Janeiro, drugie co do wielkości miasto w Brazylii, jest z pewnością jednym z najpiękniejszych miejsc w kraju. Miasto słynie ze swojego karnawału i Corcovado zwieńczonego posągiem Chrystusa Odkupiciela. Miasto jest nieustannie ożywione szaloną energią. The wiele niebiańskich plaż graniczących z Rio de Janeiro przyciągają zarówno Brazylijczyków, jak i odwiedzających. Twoja podróż do Brazylii może Cię również prowadzić piękne wyspy, niektóre z nich zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, na przykład archipelag Fernando de Noronha. Kraj ma różnorodne krajobrazy : oczywiście las amazoński, ale także wydmy i laguny jak w Parku Narodowym Lençois Maranhense.

Do zrobienia w Brazylii

Rajskie plaże Brazylii są idealne do pływania, ale także do nurkowanie. Podczas wakacji w Brazylii możesz również wybrać się na wycieczkę samochodową, na wybrany przez siebie czas, aby odkrywać kraj w tę iz powrotem. Wędrówki po parkach przyrodniczych lub wycieczki statkiem : dostępna jest duża liczba zajęć, niezależnie od tego, czy jesteś na wycieczce grupowej, czy w podróży poślubnej.

Kiedy jechać do Brazylii?

Brazylia to wspaniały kraj, który można odwiedzać przez cały rok, ponieważ w zależności od regionu pogoda nie jest taka sama. Rzeczywiście, kiedy na północy jest pora deszczowa, plaże na południu są całkowicie słoneczne i przytulne. Poza tym, bez względu na porę roku, w której jedziesz do Brazylii, nieuchronnie znajdziesz idealne plaże na swój pobyt. Sierpień i wrzesień to zazwyczaj najlepszy czas na podróż do Brazylii. Luty to dobry czas na zwiedzenie Rio. W marcu, kwietniu i maju pogoda jest wystarczająca, aby zobaczyć Sao Paulo lub region Brasilia w centrum. Jeśli wybierzesz wakacje w Brazylii w grudniu, wybrzeże wokół Porto Alegre jest idealne.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się do Brazylii.

Informacje praktyczne

Obywatele francuscy nie potrzebują wizy na podróż do Brazylii na mniej niż 2 miesiące. Po przyjeździe należy jednak okazać paszport z co najmniej dwiema pustymi stronami, a także bilety lotnicze powrotne i dowód utrzymania. Na dłuższą podróż wymagana jest wiza. Jeśli chodzi o szczepionki, lepiej lub nawet obowiązkowo (w zależności od regionu) chronić się przed żółtą gorączką i wirusowym zapaleniem wątroby typu A. A przed wyjazdem nie zapomnij podać małej lokalnej waluty, prawdziwej brazylijskiej.