Podróż do Botswany – szyte na miarę wakacje w Botswanie

Wyjazd do Botswany jest odkryj niesamowite krajobrazy, doskonale zachowaną faunę i floręi ekscytująca kultura!

Położona w południowej Afryce Botswana swoją sławę zawdzięcza głównie pięknym krajobrazom, które kryje w sobie, ale także ciepłemu powitaniu jej mieszkańców. Kraj, wciąż stosunkowo wolny od turystyki masowej, jest w sercu regionu safari. Nie zapomnisz odkryć fauny i flory kraju na chronionych obszarach naturalnych. Ale wycieczka do Botswany to przede wszystkim niezrównana okazja do zrobienia znajomość nowej kultury w kontakcie z mieszkańcami.

Co zobaczyć, co robić w Botswanie?

Ciekawe miejsca w Botswanie

Kraj jest pełen ekscytujących witryn do odwiedzenia. Tam będziesz rozpieszczany wyborem. Przede wszystkim odkryj pustynię Kalahari, rozległy piaszczysty obszar, który pomimo swojej jałowości jest domem dla roślinności dostosowanej do klimatu i gatunków zwierząt, które tam żyją. Jest to idealne miejsce do zobaczenia słynnej brązowej hieny. Ty też możesz podziwiać Delta Okawango, opisany jako „rzeka, która nigdy nie znajduje morza” ze względu na mnogość rozgałęzień i wysepek, które tworzy, co czyni go miejscem wyjątkowego siedliska otaczająca przyroda i oferty dla podróżnika seria niesamowitych krajobrazów. Podczas wakacji w Botswanie nie można przegapić wizyty w Parku Narodowym Chobe położonym w północno-wschodniej części kraju, koniecznością. Na bagnach Linyanti można podziwiać zwłaszcza słonie i żyrafy. Będąc w regionie, skorzystaj z okazji, aby obserwować Baobab Chapmana 25 metrów średnicy i uważany za największe drzewo w Afryce. Na koniec odwiedź Gaborone, stolicę kraju. Liczne muzea pozwolą ci dowiedzieć się więcej o historii i kulturze kraju.

Do zrobienia w Botswanie

Południowa Afryka jest idealna dla odkryj wielkie zwierzęta sawanny a Botswana nie jest wyjątkiem od tej reguły. Będziesz miał okazję odkryć florę i faunę kraju ze wszystkich stron podczas swojego pobytu safari w różnych rezerwatach przyrody w kraju, czy w parku narodowym Chobe, czy w parku narodowym Makgadikgadi i Nxai. W tym celu możliwe są różne obwody, samochodem, statkiem, a nawet samolotem! Podobnie, rozległa sieć szlak turystyczny lubwycieczki z własnym napędem jest ci oferowane. Nie ma to jak wyprawa na majestatyczne wodospady Wiktorii, wspaniałe jaskinie Gcwihaba lub góry Aha. Podczas podróży możesz się natknąć miejscowi ludzie, tacy jak San lub Buszmeni. Wreszcie, nie przegap wizyty w górach Tsolido, w których znajdują się niesamowite malowidła jaskiniowe, jak wiele świadectw bogactwa i długowieczności kultury tego kraju. Aby dobrze zaplanować podróż do Botswany, zadzwoń do lokalnych ekspertów Evaneos, którzy dzięki swojej wiedzy o kraju zorganizują z Tobą spersonalizowaną i wyjątkową podróż.

Kiedy jechać do Botswany?

W kraju panuje półpustynny klimat dwa sezony, pora sucha od kwietnia do października oraz pora deszczowa, od listopada do marca. Aby skorzystać z najlepszych warunków na podróż do Botswany, rozważ wyjazd w porze suchej. Temperatury są przyjemne, szczególnie w ciągu dnia, przy dobrym nasłonecznieniu. Jest to okres, który najlepiej nadaje się na wizyty i wędrówki. Opuszczanie w porze deszczowej jest również możliwe i może być mądrą decyzją o podróży po niższych kosztach.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy jechać do Botswany.

Informacje praktyczne

Jeśli pobyt nie przekracza 90 dni, wizy nie są wymagane na wakacje w Botswanie. Musisz jednak mieć paszport ważny co najmniej 6 miesięcy po wjeździe do kraju. W przypadku pobytu dłuższego niż 90 dni należy złożyć wniosek o wizę. W Botswanie angielski jest językiem urzędowym, a walutą jest Pula. W odniesieniu do szczepionek zaleca się, oprócz aktualizacji powszechnych szczepień, szczepienie przeciwko gruźlicy.