Podróż do Argentyny – wakacje na zamówienie w Argentynie

Jeśli chcesz odkryć kraj z szeroko otwartymi przestrzeniami i ciepłą kulturą, nie czekaj dłużej, aby przygotować swoją podróż do Argentyny.

Argentyna to ogromny kraj w Ameryce Południowej. Od wystawnych wodospadów Iguaçu na dalekiej północy, aż po niesamowitą Ziemię Ognistą na dalekim południu, przechodzącą przez Buenos Aires i rozległe równiny pampasów, kraj jest pełen skarbów o wielkiej różnorodności. Podczas podróży do Argentyny daj się zaskoczyć piękno i wspaniałość krajobrazów oraz odkrywanie bardzo bogatej kultury. Podczas wakacji w Argentynie możesz jeździć na nartach w górach, pływać w oceanie i odwiedzić niezwykłe wyspy lub wybrać się na przygodę podczas długich wycieczek.

Co zobaczyć, co robić w Argentynie?

Ciekawe miejsca w Argentynie

Krajobrazy Argentyny są szczególnie znane ze swojego piękna i różnorodności. The pampasy jest doceniany między innymi ze względu na przestrzeń, jaką widzi oko i panujący tam niewzruszony spokój. W zachodniej części kraju, w pobliżu granicy z Chile, można długo cieszyć się górami Argentyny łańcuch Andów co wydaje się przeciąć kontynent na pół. Chociaż często są one od siebie oddalone, argentyńskie miasta są naprawdę warte objazdu, zaczynając od stolicy, Buenos Aires, ale także pięknych nadmorskich kurortów, takich jak Mar del Plata lub Bahía Blanca, które mają rajskie plaże. Na koniec nie zapomnij udać się na niektóre argentyńskie wyspy, zwłaszcza na południu, w Ziemi Ognistej.

Do zrobienia w Argentynie

Podczas podróży do Argentyny jest wiele rzeczy do zrobienia. Z Evaneos możesz skorzystać z porad ekspertów od ekspertów, którzy mówią w Twoim języku. Wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża, wokół Buenos Aires, możesz cieszyć się rajskimi plażami Argentyny i kąpać się w słońcu. Środek kraju jest bardziej odpowiedni świetne wycieczki lub wędrówki pośrodku wspaniałych krajobrazów. Podróż jest oczywiście możliwa samochód kempingowy pod warunkiem, że jesteś dobrze przygotowany do podróży po Argentynie. Argentyna jest także idealnym miejscem na wycieczkę do miesiąc miodowy.

Kiedy jechać do Argentyny?

Argentyna jest bardzo dużym krajem, dlatego ma różne klimaty w zależności od szerokości geograficznej. Północ kraju jest raczej tropikalna, w centrum jest bardziej umiarkowana z czterema porami roku, a południowa część jest ogólnie chłodniejsza i bardziej deszczowa. Niektóre miesiące w roku są bardziej korzystne niż inne: miesiące Marzec i maj są przyjemne pod względem temperatur, szczególnie dla odwiedzających miasta. Sierpień jest bardziej odpowiedni do uprawiania turystyki pieszej i pływania. Możesz również odwiedzić kraj w styczniu, a następnie można jeździć na nartach w Andach.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy jechać do Argentyny.

Informacje praktyczne

Aby właściwie przygotować wakacje w Argentynie, należy pamiętać, że w przypadku obywateli Francji nie trzeba posiadać wizy turystycznej na pobyt krótszy niż trzy miesiące. Walutą w Argentynie jest peso argentyńskie, jedno euro w przybliżeniu odpowiada 42 peso. Budżet oczywiście zależy od rodzaju wycieczki, którą chcesz, koszty utrzymania są ogólnie niższe niż w Europie. Podróż do Argentyny nie wymaga żadnych szczepionek.