Podróż do Algierii – wakacje na miarę w Algierii

Kiedy jechać do Algierii

Najlepsze sezony na pobyt w Algierii to początek jesieni, od końca września do końca października oraz wiosna, od kwietnia do połowy czerwca. Temperatury są wtedy idealne, przyjemne bez duszności. Pamiętaj, że można również zorganizować wycieczka do Algierii temperatury są łagodne zimą, ale bądź przygotowany na częste ulewy.

Co zobaczyć i co robić?

A wycieczka do Algierii zabierz Cię z miasta do miasta, aby odkryć bogatą i silną kulturę. Wszędzie odkryjesz wspaniałe kasbah, istne labirynty zaułków, w których kryją się fascynujące meczety i mauzolea. Islamska sztuka i architektura przyciąga tu ochry zabytki ozdobione wspaniałymi kolorowymi mozaikami. Twoja podróż będzie również okazją do odkrycia doskonałej i pachnącej gastronomii. Degustacja kuskusu z algierską rodziną jest koniecznością podczas każdej podróży!

A Algier, zanurz się w kasbah i jego małych białych domach, zanim dołączysz do dzielnicy Bab el Oued, graniczącej z Morzem Śródziemnym. Odkryj fascynujące Muzeum Bardo, mieszczące się w starym pałacu. Algier jest także idealną bazą wypadową do zwiedzania Tipasy i jej zachowanych rzymskich ruin. Teraz idź do pięknego miastaOran, który jest jednym z ciekawe miejsca Algierii najważniejsze. Po spacerze po centrum miasta odkryj jego twierdzę, bazyliki, meczety i katedrę. Na koniec zakończ podróż postojem o godzinie Tlemcen, wszystko w północno-zachodniej części kraju. Czarująca medyna, wspaniały meczet, grobowce i suky czekają tu na prawdziwe zanurzenie w tradycyjnej Algierii.

Przygoda lub kultura, podróż do Algierii zadowoli wszystkich podróżników!

Odkryj wszystkie miejsca do zobaczenia w Algierii.

Jak zorganizować podróż do Algierii

Formalności

Na podróż potrzebujesz paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy oraz wizy do Algierii, którą można uzyskać od Konsulat kraju zamieszkania.

Szczepionki

Do Algierii nie jest wymagana szczepionka, ale niektóre są zalecane:

  • DTPP, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B.
  • Tyfus, jeśli podróżujesz w bardzo podstawowych warunkach.
  • Rage, jeśli planujesz dłuższy pobyt lub w środowisku wiejskim. Nie wahaj się poprosić lekarza i lokalnego przedstawiciela o poradę.

Loty

Wiele bezpośrednich lotów łączy Paryż i Algier. Odczekaj około 2 godzin. Bilet lotniczy do Algierii kosztuje minimum 100-150 €. Można również dotrzeć do Oranu, Konstantyna, Annaby, Beji i Tlemcenu bezpośrednim lotem.

Loty krajowe obsługują większość miast turystycznych w kraju. Jest to również najbardziej zalecany i bezpieczny środek transportu w Algierii. W razie potrzeby lokalny agent bez obaw zarezerwuje te loty na podróż.

Lokalna waluta

W Algierii walutą jest dinar algierski. Pod koniec 2017 r. 1 euro odpowiadało około 134 dinarom algierskim. Kursy walut mogą szybko zmieniać się, więc sprawdź przed wyjazdem.