Nikaragua Travel – szyte na miarę wakacje w Nikaragui

Zaplanuj podróż do Nikaragui z Evaneos, aby skorzystać ze spersonalizowanych porad od lokalnych ekspertów, którzy pomogą Ci stworzyć pobyt na miarę.

Nikaragua charakteryzuje się wulkanicznymi krajobrazami otoczonymi zrujnowanymi miastami, karaibskimi plażami z drobnym piaskiem, jeziorami i lagunami o niesamowitym pięknie i dużymi lasami tropikalnymi. Usytuowany w sercu Ameryki Środkowej róg raju korzysta również z zaskakującej różnorodności fauny lądowej i wodnej oraz bujnej egzotycznej flory. Podróż do Nikaragui jest przygoda bogata w odkrycia i cuda i pozwala przeżyć wyjątkowe przeżycie, bez względu na to, czy jesteś rodziną, sam czy w parze.

Co zobaczyć, co robić w Nikaragui?

Ciekawe miejsca w Nikaragui

Podczas pobytu w Nikaragui zaplanuj wizytę w ruinach starożytnego miasta León Viejoe, wykopalisku archeologicznym dobrze zachowanym od erupcji wulkanicznych Momotombo. Dostępny szczyt tego wulkanu oferuje zapierający dech w piersiach widok na Ocean Spokojny i otaczające go egzotyczne krajobrazy. Uzupełnij energię Playa Marsella, jedna z rajskich plaż w Nikaraguilub wolisz Playa Maderas od potężnych fal, idealnych do surfowania. Wakacje w Nikaragui oznaczają także odkrywanie jego wielkiej różnorodności biologicznej. Tu i tam są instalowane różne stanowiska obserwacyjne, aby kontemplować egzotyczne zwierzęta i rośliny. Jeśli jesteś prawdziwym poszukiwaczem przygód, wybierz wycieczka do rezerwatu biologicznego Indio Maíz, w towarzystwie przewodnika, aby odkryć szeroką gamę wielokolorowych egzotycznych ptaków.

Do zrobienia w Nikaragui

Aby dobrze zaplanować podróż do Nikaragui, możesz zadzwonić do Evaneos i jego sieci lokalnych ekspertów mówiących w Twoim języku. Dzięki dopasowanemu planowi podróży, który odpowiada Twoim potrzebom, nie przegapisz żadnej istotnej atrakcji podczas wakacji w Nikaragui. Na początek drobny piasek i turkusowe wody San Juan del Sur i Montelimar, dwie rajskie plaże Nikaragui. Aby uzyskać nieco więcej spokoju, dołącz do Majagual, Playa San Diego lub Refugio de Vida Silvestre La Flor, aby wymienić tylko kilka tajnych plaż z dala od tłumów. Podczas podróży będziesz miał również okazjęzbadaj jeden z wielu wulkanów na przykład Cerro Negro, Mombacho lub Masaya, często łatwo dostępny i oferujący spektakularny widok z góry.

Kiedy jechać do Nikaragui?

Preferowanym okresem wakacji w Nikaragui jest pora sucha, która trwa od listopada do kwietnia. Nikaragua to tropikalny cel podróży, dlatego wycieczka w tym sezonie jest idealna, aby cieszyć się piękniejszymi słonecznymi i ciepłymi dniami z idealnymi warunkami klimatycznymi do wycieczek i pływania. Jeśli lubisz tłumy, są to również miesiące, w których tłumy osiągają szczyt. Z drugiej strony, dla entuzjastów sportów wodnych, takich jak surfing, najlepszy czas na przetestowanie fal karaibskich jest od maja do października.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się do Nikaragui.

Informacje praktyczne

W przypadku podróży do Nikaragui wiza nie jest obowiązkowa. Ważny paszport jest wystarczający. Z drugiej strony bezpośrednie loty do Nikaragui są bardzo rzadkie, dobrze byłoby skonsultować się z linią lotniczą, czy lot obejmuje międzylądowania w krajach wymagających wizy. Należy pamiętać, że szczepionka przeciw żółtej febrze jest obowiązkowa i zaleca się stosowanie zarówno szczepionek uniwersalnych, jak i przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A. Aby skorzystać z korzystnych stawek za lot do tego wspaniałego kraju, lepiej zarezerwować kilka miesiące wcześniej.