Mexico Travel – Meksykańskie wakacje szyte na miarę

Miejsce docelowe o tysiącach aspektów: wybierz się na wycieczkę do Meksyku i odkryj jego plaże, wulkany i wyjątkowe dziedzictwo historyczne.

Kraj kontrastów, kultury, historii, Meksyk oferuje swoim gościom wiele niezapomnianych wrażeń. Twoje wakacje w Meksyku zabiorą cię, zgodnie z twoimi pragnieniami, leniuchować na idyllicznych plażach, podziwiać górskie krajobrazy, wędrować pustynie lub odkrywać bujne lasy. Miłośnicy historii będą podziwiać wielu ślady epoki przedkolumbijskiej, bardziej tajemniczy i fascynujący niż siebie nawzajem. I nieuchronnie zakochasz się w tych małych wioskach o barokowej architekturze odziedziczonej po hiszpańskiej kolonizacji.

Co zobaczyć, co robić w Meksyku?

Ciekawe miejsca w Meksyku

Podczas podróży nie brakuje interesujących miejsc w Meksyku. Prawdopodobnie będziesz musiał dokonać wyboru i skoncentrować swoje wizyty na konkretnym regionie. Półwysep Jukatan jest dobrym rozwiązaniem na pobyt łączący rajskie plaże i sklasyfikowane stanowiska archeologiczne Majów: Chichén Itzá, jeden z siedmiu cudów świata, i Cobá. Wiele małych wysp wita Cię w wymarzonej scenerii, którą trudno będzie opuścić bez żalu: Isla Mujeres, Isla Cozumel lub Isla Holbox, żeby wymienić tylko kilka. Chiapas to ekscytujący region dla podróżników szukających przygody i autentyczności. Spotkasz najpiękniejsze strony Majów z Meksyku, w tym słynną piramidę Calakmul i Palenque, zagubioną w środku narodowego parku przyrody, sklasyfikowaną przez UNESCO jako Światowe Dziedzictwo. Koniecznie trzeba odwiedzić San Cristóbal de las Casas i okolicę. The rdzenne tradycje cudownie tam znoszą, otoczeni górami i zielonymi lasami. The meksykańskie wulkany powinien wzbudzić ciekawość miłośników wędrówek i wyzwań sportowych. Większość wulkanów znajduje się na linii wschód-zachód: czekają na Ciebie piękne wspinaczki. Wreszcie, meksykańskim miastom nie brakuje zainteresowania: Puebla, Puerto Vallarta, Guadalajara, Cancun, ale także wioski i małe porty rybackie niewątpliwie wzbudzą twoje zainteresowanie. Miasto Meksyk ma w szczególności jedno z najpiękniejszych muzeów antropologicznych specjalizujących się w cywilizacjach prekolumbijskich, co stanowi dobry wstęp przed wyruszeniem w drogę do miejsc Majów lub Azteków. Aby określić trasę, którą należy podążać podczas wakacji w Meksyku, Evaneos otacza się najlepszymi lokalnymi ekspertami, którzy będą w stanie rozsądnie doradzić ci zgodnie z twoimi aspiracjami.

Do zrobienia w Meksyku

Meksyk oferuje swoim gościom szeroką gamę infrastruktur odpowiadających każdemu profilowi. Czy szukasz luksusowa wycieczka do Cancun lub a podróż plecakiem w Chiapas, Meksyk spełni twoje oczekiwania. Fani nurkowanie z rurką pojedzie na Riviera Maya, prawie 300 km wybrzeża skąpanego w Morzu Karaibskim obiecuje niezapomniane pływanie i nurkowanie. Wystawne krajobrazy i idylliczne plaże półwyspu Yutacán sprawią, że miesiąc miodowy będzie magicznym momentem. Czy podróżujesz z rodziną? Meksyk jest świetny plac zabaw dla dzieci, młodzi i starzy: konsola do gier wkrótce zostanie porzucona na rzecz radości z plaży i tajemnic Majów.

Kiedy jechać do Meksyku?

Meksyk jest krajem o zróżnicowanej rzeźbie, dlatego klimat zależy od wysokości, na której się zatrzymasz. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszy czas na podróż do Meksyku to: pora sucha od października do lutego, ponieważ lata są gorące, a zimy chłodne. Aby odwiedzić region Jukatanu, najlepiej wybrać się tam między grudniem, styczniem lub lutym. Region Meksyku jest odwiedzany przez cały rok, w tym w sierpniu i wrześniu, chociaż październik i listopad są najbardziej sprzyjającymi miesiącami.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy jechać do Meksyku.

Informacje praktyczne

Nie potrzebujesz wizy na podróż do Meksyku na mniej niż 180 dni. Musisz jednak mieć ważny paszport. Po przybyciu władze meksykańskie poprosą o wypełnienie formularza. Zachowaj to bezwzględnie do dnia wyjazdu. Walutą narodową są peso meksykańskie, indeksowane według kursu dolara amerykańskiego. Po stronie szczepionek sprawdź, czy jesteś na bieżąco z obowiązkowymi szczepionkami. Szczepionki przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz durowi brzusznemu są jednak zdecydowanie zalecane.