Mendoza Region Travel – szyte na miarę wakacje w regionie Mendoza

Co zobaczyć w regionie Mendoza?

Wycieczka do regionu Mendoza to przede wszystkim pobyt u podnóża Andów. Naturalne ciekawostki znajdują się zatem na szczycie listy rzeczy do zobaczenia absolutnie, nie zaniedbując dziedzictwa architektonicznego. Oto niektóre z możliwych opcji: przejażdżki rowerowe w pobliżu kanionu Atuel, wędrówki w parku narodowym Sierra de las Quijadas lub w dolinie Las Leñas i ośnieżonych szczytów, odkrycie skamielin w sercu Ischigualasto , wizyta Mendozy i jej licznych zabytków w centrum miasta, degustacja lokalnych win w piwnicach winnych w Godoy Cruz. Planując podróż z lokalną agencją, będziesz mógł połączyć klasyczne niezbędne wizyty z odkryciami miejsc zachowanych przed tłumem.

Co robić w regionie Mendoza?

Istnieje wiele działań spełniających różne pragnienia. W Mendozie ciesz się przespaceruj się po parku San Martín i odetchnij świeżym powietrzem pod palmami, które biegną wzdłuż alei Paseo de las Alamedas. Jeśli wybierzesz trasę 7, zamień samochód na rower podczas wizyty w Bodegas. Jeśli chodzi o działania związane z przyrodą, pomyśl o Parku Narodowym Talampaya i jego formacjach geologicznych z czerwonego piaskowca lub prowincjonalnym rezerwacie Mogote Bayo, w którym można dostrzec lamy.

Kiedy jechać do regionu Mendoza?

Vendimia (festiwal żniw) odbywa się co roku na początku marca. Jest to idealny okres na odkrycie regionu winiarskiego podczas uczestnictwa w autentycznych festiwalach na wsi. Mówiąc bardziej ogólnie, wskazane jest przyjazd między kwietniem a listopadem, bardziej sprzyjający wędrówkom i obserwacji ekosystemu.

Wszystkie nasze wskazówki dotyczące przygotowania podróży do regionu Mendoza

Chociaż do podróży do Argentyny nie jest wymagana szczepionka, pamiętaj o zaktualizowaniu uniwersalnych szczepień przed wyjazdem. Jednak nie jest konieczne podejmowanie innych szczególnych zabiegów. Tam najlepiej jest poruszać się w ciągu dnia i unikać zbyt odległych obszarów, szczególnie jeśli podróżujesz bez przewodnika. Torby na ramię i plecaki fanny są również preferowane w porównaniu z klasycznymi plecakami.