Kostaryka – podróże na Kostarykę na zamówienie

Wyjazd na Kostarykę to marzenie wielu podróżników. Makijaż: słońce, przyroda, kultura i radość życia wybuchowy koktajl, który czyni ten kraj prawdziwym rajem. Oto kilka wskazówek, które pomogą w pełni wykorzystać podróż.

Jaka wycieczka do Kostaryki?

Wybór Kostaryki oznacza zaoferowanie idealnego połączenia zajęć sportowych, obserwacji różnorodnej flory i fauny, przygody w ekolodge zagubionej na świeżym powietrzu, leniuchowania na wybrzeżu Pacyfiku i wizyt historycznych.

Kostaryka jest idealnym miejscem na miesiąc miodowy. Czekają na Ciebie plaże wybrzeża Pacyfiku, urocze hotele i bungalowy oraz opustoszałe zatoczki!

Ale wycieczka na Kostarykę jest odpowiednia również dla rodzin. Twoje dzieci będą cieszyć się spacerami natury i wieloma sportami. Młodzi miłośnicy zwierząt będą szczególnie uwiedzeni!

Wreszcie, sportowi podróżnicy docenią wiele możliwości uprawiania turystyki pieszej, na przykład w parku wulkanów Arenal.

Od parków po plaże: co zobaczyć i co robić podczas podróży?

Kostaryka oferuje wspaniała dzicz, ale także piękne miasta i wioski.

Wyjazd na Kostarykę bez pełnego rozkoszowania się przyrodą przypomina trochę życie we Francji i niezbyt dobrą gastronomię!

Po karaibskiej stronie zatrzymaj się w parku Tortuguero i obejrzyj poruszający spektakl składania żółwi morskich. W regionie Osa znajdujesz się w parku Corcovado. Od tropikalnej dżungli po namorzyny zamieszkałe przez krokodyle – eksploracja tego raju natury pozostawia niezapomniane wspomnienia.

Plaże i zatoczki wybrzeża Pacyfiku są idealne do podziwiania wszechobecnego słońca i wspaniałych widoków na ocean.

Na koniec mieszkańcy miasta odwiedzą miasto San José, aby poznać historię i kulturę kraju o starożytnych tradycjach.

Przeczytaj nasz dedykowany artykuł, aby poznać wszystkie miejsca, które musisz zobaczyć w Kostaryce.

Kiedy jechać do Kostaryki?

Najlepszy czas na podróż do Kostaryki to od grudnia do kwietnia, w porze suchej. Co może być lepszego niż cieszenie się południowoamerykańskim słońcem i pozostawienie za sobą mroźnej zimy? Od maja do listopada pora deszczowa sprawia, że ​​podróż do tego tropikalnego kraju jest bardziej skomplikowana, ale mimo to możliwa. Zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się na Kostarykę.

Informacje praktyczne

Formalności związane z wjazdem

Podróż do Kostaryki, dobra wiadomość dla obywateli Europy: nie wymaga się wizy na pobyt krótszy niż 90 dni. Będziesz potrzebował tylko jednego paszport ważny co najmniej dzień po dacie wyjścia terytorium Kostaryki.

Zalecane szczepionki

Do Kostaryki nie jest wymagana szczepionka. Zalecane są jednak następujące szczepionki:

  • Odnowienie powszechnych szczepień DTP
  • W zależności od warunków podróży: wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, a także dur brzuszny i wścieklizna

Informacja dla wszystkich podróżnych: Kostaryka jest wymarzone miejsce dla miłośników przyrody i kultury. Przygoda będzie tam!

Aby poznać wszystkie niezbędne informacje na temat podróży do Kostaryki, zobacz nasz dedykowany artykuł.