Kenia Travel – Wakacje Kenia na zamówienie

Zaplanuj swoją podróż do Kenii z Evaneos, aby odkryć najpiękniejsze miejsca i wybrać najlepszy czas na lot do tego mitycznego kraju.

Kenia jest idealnym miejscem dla wszystkich miłośników przyrody. Ten wspaniały kraj oferuje zapierające dech w piersiach krajobrazy i różnorodna fauna. Podczas podróży do Kenii będziesz w stanie dokonać safari w parku narodowym podziwiać wiele zwierząt żyjących w harmonii na sawannie. Możesz mieć szczęście zobaczyć stada słoni i gnu, zebry, eleganckie żyrafy i skaczące gazele. Kraj też ma bardzo ładne plaże, idealny do relaksu podczas wakacji.

Co zobaczyć, co robić w Kenii?

Ciekawe miejsca w Kenii

Podziwiaj wspaniałe krajobrazy Kenii podczas przekraczania rezerwaty przyrody. Będziesz zaskoczony autentycznością tej dziewiczej przyrody, w której będziesz mógł obserwować wiele zwierząt. Podczas podróży do Kenii odkryj także rajskie plaże wybrzeża Keniii pływać w turkusowych wodach Oceanu Indyjskiego. Białe piaszczyste plaże i słońce to prawdziwe zaproszenie do relaksu i relaksu. Masz ochotę na górę? Podróżni cieszący się wędrówką będą zachwyceni wejście na legendarną górę Kenii. Możesz w pełni cieszyć się pięknem krajobrazów i zapierającym dech w piersiach widokiem wschodu słońca.

Do zrobienia w Kenii

Kenia oferuje wiele możliwości aktywności. Niezbędny safari pozwala odkryć wspaniałe krajobrazy kraju, obserwując wiele zamieszkujących je zwierząt. Park Narodowy Masai Mara jest szczególnie znany z wielu stad i drapieżników, które tam mieszkają. Plaże wybrzeża pozwalają odpocząć, wykąpać się, ale także wykonać kilka czynności żeglarskich. Nadmorski kurort Diani Beach jest popularny wśród turystów szukających relaksu. Savannah i Mount Kenya mają wiele szlaków wędrówki we wspaniałym otoczeniu. Wakacje w Kenii pozwolą ci również odkryć kultura kraju poprzez spotkanie z Masai, pół-nomadyczni pasterze i wojownicy.

Kiedy jechać do Kenii?

Klimat płaskowyży kenijskich jest umiarkowany, a wybrzeże jest słoneczne przez cały rok, co pozwala zaplanować wakacje w Kenii w zależności od dostępności. Aby jednak podziwiać najpiękniejsze kolory kraju, unikając deszczu, zalecamy polecieć do miesiąc sierpnia. Klimat będzie idealny do safari, wędrówek i leniuchowania na białych piaszczystych plażach.

Nie wahaj się zajrzeć na naszą dedykowaną stronę, aby dowiedzieć się, kiedy jechać do Kenii.

Informacje praktyczne

Aby podróżować do Kenii, obywatele francuscy mogą ubiegać się o wizę online. Ta procedura jest najszybsza, ponieważ pozwala uzyskać wizę turystyczną od 3 do 5 dni po wypełnieniu formularza na oficjalnej stronie internetowej rządu Kenii. Możliwe jest również wypełnienie formularza po przyjeździe do kraju w celu uzyskania wizy na miejscu. Do Kenii nie jest wymagana żadna szczepionka, ale niektóre są zalecane, takie jak żółta gorączka lub szczepionka przeciw durowi brzusznemu.