Hawaii Travel – Indywidualne wakacje na Hawajach

Co zobaczyć na Hawajach

Hawaje, zanurzone w gorącym i wilgotnym klimacie tropikalnym, to prawdziwy koncentrat życia. Izolacja archipelagu i brak naturalnych drapieżników pozwoliły na rozwój fauny i flory czasami wyjątkowy na świecie. Miłośnicy przyrody z pewnością docenią wyruszenie na spotkanie z humbakami, które zimą przemierzają oceany. Archipelag hawajski jest również pełen szlaków turystycznych do szpiegowania fok i delfinów z wysokości: idealne doświadczenie do życia chwile bliżej natury w ekologiczny sposób. Niektóre miejsca, takie jak narodowy park historyczny Pu'uhonua o Honaunau, łączą historię z pięknem naturalnych krajobrazów. Jest to konieczne, aby odkryć lokalną kulturę i historię. Nie wahaj się spędzić wieczór w Honolulu, aby żyć w gorączkowym tempie Waikiki.

Co robić na Hawajach

Jako jeden z pięćdziesięciu stanów USA Hawaje pozwalają zanurzyć się w mieszanej, wspólnej kulturze między tradycjami wyspiarskimi a współczesną „amerykańską” działalnością. Lokalne agencje Evaneos oferują alternatywy dla najpopularniejszych witryn, aby maksymalnie wykorzystać swój pobyt na uboczu. Spacer w sercu Parku Narodowego Wulkanów na Big Island będzie dla Ciebie szczególnie niezapomnianym przejściem. Wypożycz rower, aby odkrywać wulkany i obserwować niesamowity spektakl płynącej lawy wulkanu Kilauea. Przeglądaj Kanion Waimea, równie imponujący jak słynny Wielki Kanion w Arizonie. Załóż dobre obuwie sportowe, aby spacerować szlakiem Kalalau Trail przez 2 dni. Na koniec odwiedź Muzeum Biskupa w Oahu, muzeum historii naturalnej i kulturalnej, słynące z intensywnej działalności kulturalnej i naukowej.

Kiedy jechać na Hawaje

Dzięki względnie stabilnemu klimatowi o każdej porze roku Hawaje są idealnym miejscem na 12 miesięcy w roku: możesz nawet spędzić tam Święta Bożego Narodzenia … w klapkach! Preferuj jednak lato, jeśli twoim największym pragnieniem jest kąpanie się w miękkich wodach morza, szczególnie spokojnych w tym okresie. Należy również pamiętać, że wilgotność jest wyższa w okresie zimowym, a prysznice często występują między grudniem a marcem. Jest to jednak idealny czas podziwiać humbaki i surfować, fale są idealnie wysokie w tym sezonie.

Wszystkie nasze wskazówki dotyczące planowania podróży na Hawaje

Lot do miejsca docelowego jest długi (średnio 21 godzin), będziesz miał do czynienia z jet lagiem: Francja wyprzedza Hawaje o 11 godzin. Dlatego zaleca się, aby nie spać od razu po przybyciu na wyspę, ale raczej pozostać aktywnym, aby dostosować się do lokalnego rytmu. Odpoczynek będzie korzystniejszy tylko w nocy. Wreszcie, lokalną walutą jest dolar amerykański (USD), którego cena może się dość silnie wahać.